UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kýlní pás jak nosit?

Kýlní pás je praktický doplňkem určeným pro případy po různých operací. Slouží především ke zpevnění ochablého svalstva v oblasti břicha, a to nejen po operačním zákroku, ale také třeba při břišní kýle. Pás funguje tak, že pomalu zatlačuje břišní kýlu zpátky a zároveň pomáhá zpevňovat břišní stěnu. Kýlní pás je také skvělou volbou v těch případech, kdy pacienti z nějakého důvodu nemohou absolvovat operaci.

kylni-pas-jak-ho-nosit

Jak dlouho nosit kýlní pás? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nosit břišní kýlní pás?

Jak takový kýlní pás správně nosit a jak často? Kýlní pás se upevňuje pomocí zipů. Pokud s jeho nasazováním nemáte ještě žádné zkušenosti, pro začátek můžete vyzkoušet jeho nasazení před zrcadlem. Za pomoci návodu to pro vás už brzy bude hračka. Suché zipy se častým používáním opotřebují, proto je vhodné si brzy osvojit správnou techniku.

Zadní díl pásu si přidržte na zádech a zkontrolujte, zda je umístěn rovně a záda máte přesně uprostřed. Štítek by měl směřovat na vnitřní spodní levou stranu. Levé spodní rameno u štítku uchopte do levé ruky. Nastavte ho tak, aby ve své horní části směřoval ke spodní části vašich žeber.

V následujícím kroku ramena pásu překřižte a prohoďte si ruce. Je nutné, aby horní rameno pásu po překřížení zůstalo nahoře. Mělo by to tedy vypadat tak, že vaše levá ruka momentálně drží horní rameno a pravá ruka drží rameno z druhé strany. Následně mírně pokrčte kolena a uchopte do ruky horní rameno, které právě držíte v levé ruce.

sportovni-vyziva

Ruku držte na břichu a přesuňte sval na pravé straně těla směrem doprostřed. Toto rameno poté narovnejte a upevněte na konec ramene na levou horní část kýlního pásu. Důležité je neupevnit jej příliš vysoko, a to z toho důvodu, že by vám mohlo podráždit kůži nebo se přichytávat k oblečení.

Následně vytáhněte rameno na straně se štítkem a postupujte jako před chvílí, akorát na opačné straně. Kýlní pás noste ideálně pod upnutým tílkem nebo tričkem.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: