UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nabrousit nůžky?

Máte doma tupé nůžky? Můžete si vybrat, co s nimi uděláte. Jsou dvě možnosti, vyhodit nebo nabrousit. My jsme pro druhou variantu, a tak vám řekneme, jak se nůžky brousí. Bude vám stačit brousek na nože a nebo pár domácích triků.

jak-nabrousit-nuzky

Jak nabrousit nůžky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

V případě použití brousku na nože bývá problém v tom, že se nedostanete na ostří v celé jeho délce. Proto je třeba nůžky před broušením rozmontovat. V obchodech se dá sehnat i speciální ostřič nůžek, díky kterému se vám podaří nabrousit celé ostří bez nutnosti demontáže. Ale protože nůžky nepotřebujeme brousit každý den, málokdo z nás chce do takového brousku nemalé peníze investovat.

Naštěstí si můžeme pomoci i doma pomocí vyzkoušených triků. Skvělým pomocníkem může být například skleněná lahev s úzkým hrdlem, okraj porcelánového hrnku nebo šroubovák. Hrdlo, okraj hrnku nebo šroubovák opatrně sevřete nůžkami, jako byste je chtěli ustřihnout, a několikrát přejíždějte po skle z obou stran. Dalším skvělým nástrojem je použitý kus alobalu.

Přehněte ho několikrát tak, aby vám v ruce zůstal silnější čtverec, jehož strana bude stejně dlouhá jako čepele nůžek. Dlouhými střihy alobal stříhejte na úzké proužky. Nůžky se krásně nabrousí. Máte-li k dispozici smirkový papír, nemusíte ho nijak skládat, stačí ho přeložit jen jednou, a to hladkou stranou k sobě. Poté jej podobně jako alobal nastříhejte na tenké proužky.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: