UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybělit záclony?

Záclony se dokáží postarat o příjemné zútulnění každého interiéru. Ovšem ne vždy jsou okrasou a chloubou, obzvlášť pokud nevypadají podle vašich představ. Máte na oknech záclony, které už dávno nevypadají jako nové a do zářivé bělosti mají daleko? Jejich zašedlý nebo zažloutlý nádech na útulnosti vašemu domovu rozhodně nepřidávají. Jak tedy záclonám navrátit jejich bělostnou krásu? Záclony můžete vybělit hned několika způsoby. Vyzkoušet můžete některý z následujících tipů. Hodit se vám bude kuchyňská sůl, jedlá soda, prášek do pečiva nebo třeba ocet.

jak-vybelit-zaclony

Jak vybělit záclony? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Nemusíte se spoléhat jen na chemické přípravky typu Vanish apod. Pomoci si můžete i díky několika babským radám, které také fungují skvěle. Už naše babičky věděli, jak si se zažloutlými a zašedlými záclonami poradit a navrátit jim tak jejich zářivou krásu. Vsaďte třeba na kuchyňskou sůl. A jak na to? Stačí jen 1 – 2 lžíce kuchyňské soli nechat rozpustit ve 3 litrech vody. V případě potřeby použijte větší množství roztoku. Do něj pak naložte záclony na dobu několika hodin a poté je vyperte obvyklým způsobem.

I další ingredience, kterou má většina hospodyněk běžně doma, vám může perfektně posloužit k vybělení záclon. Vsaďte na prášek do pečiva, který vám také prokáže skvělou službu. Použít jej můžete rovnou při praní. Jedno balení prášku do pečiva přidejte k obvyklé dávce prášku na praní nebo jej nasypte přímo do bubnu pračky. Poté zapněte běžný prací program určený pro záclony. Stejným způsobem vám poslouží i jedlá soda.

Dalším domácím čističem, který se dá použít na mnoho věcí v domácnosti je ocet. I ten vám pomůže s nevzhledným odstínem záclon. Používat ho můžete i preventivně při běžném praní záclon. Půl hrnku octa nalejte buď přímo do bubnu pračky nebo do dávkovače na prací prostředek. Použít můžete jak klasický ocet, tak i ocet vinný.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: