UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak postavit kadibudku?

Máte v plánu na chalupě nebo na chatě kadibudku na zahradě? Suchý záchod získává v poslední době opět na popularitě. Má totiž jakési kouzlo venkova. Takovou kadibudku si můžete postavit svépomocí. Základem je zvolit si vhodné místo, kde bude latrína umístěna a připravit si potřebný materiál.

jak-postavit-kadibudku

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Co na stavbu kadibudky budete potřebovat?

Připravte si lopatu, kovovou mřížku na překrytí jámy, dřevěné rámy a latě, prkna a palubovky, šrouby a panty. Nejprve bude nejdůležitějším krokem stavba pevné a bytelné konstrukce, která je velmi důležitá k tomu, aby latrína odolala nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Po obvodu jednoduše vyskládejte desky nebo palubovky do požadovaného rozměru, který má kadibudka mít, a nahoře i dole je našroubujte na kratší prkno. Tři strany budou spojené napevno a na čtvrté musí být místo na panty. Tím vám vznikne obvodová konstrukce.

Poté, co budete mít hotovou obvodovou konstrukci přijde na řadu umístění střechy. To vyžaduje určitou přípravu. Pro nasazení střechy totiž bude nutné stěny zboku seříznout do šikmého úhlu. Pak nahoru můžete umístit střechu, kterou si vyrobíte stejným způsobem jako stěny.

potreby-pro-kutily

Poté přijdou na řadu interiérové úpravy uvnitř kadibudky. Celý vnitřek důkladně zbruste, abyste se vyvarovali případného zadření třísek. Budete si také muset vyrobit sedací část s otvorem. A jak na to? Krátké latě namontujte ke třem stěnám a následně na tuto konstrukci umístěte palubky, které si upravíte tak, aby uprostřed vznikl otvor.

Na podlaze kadibudky si můžete zhotovit i podlahu, a to stejným způsobem, jako probíhala výroba sedací lavice. Podlahová část se postará i o celkové zpevnění stěn kadibudky a zlepší tak její stabilitu. Kadibudku můžete ve finální části také opatřit zámkem nebo západkou pro zajištění maximálního soukromí. A chybět by neměl ani klasický otvor ve tvaru srdíčka, který zároveň poslouží i jako odvětrávání.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si WC doplňky:

Pokračujte v čtení blogu: