UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak přepažit místnost?

Pokud chcete rozdělit místnost, pak je nejlepší postavit stěny a rozdělit ji na dvě nebo více místností. Nejlepším způsobem, jak to udělat, je použít systém příček, který vám umožní rozdělit jednu místnost na více místností, aniž byste porušili svůj rozpočet.

jak-prepazit-mistnost

Druhy stěn

Jedním z typů stěn, který je velmi rozšířený, je dřevěné obložení. Tento typ stěny se snadno instaluje a v případě potřeby jej lze demontovat. Dalším typem stěny, který je stále oblíbenější, jsou sádrokartonové příčky. Sádrokartonové příčky jsou vyrobeny z desek ze sádrokartonu a mají v domácnostech mnohostranné využití. Pokud chcete mít trvalou příčku, pak pro vás budou sádrokartonové příčky tou nejlepší volbou.

Při rozdělování místnosti existuje několik způsobů, jak to můžete udělat v závislosti na tom, kolik prostoru chcete a kolik peněz chcete utratit za samotný projekt. Místnost nejlépe rozdělíte pomocí příček, ale můžete použít i závěsy. Nejlepší způsob, jak rozdělit místnost, je použití příček. Dělicí příčky mohou být jednoduché jako závěsy nebo žaluzie, ale i efektní jako propracovaná nástěnná malba.

Můžete se také rozhodnout pro stěnu s vestavěnými policemi nebo skříněmi, které vám poskytnou další prostor pro skladování a vystavování předmětů. Toto řešení je vhodné zejména v případě, že máte omezené finanční prostředky a chcete změnit vzhled svého pokoje, aniž byste utratili příliš mnoho peněz.

potreby-pro-kutily

Pokud chcete něco trvalejšího a vizuálně přitažlivějšího, pak zvažte umístění sádrokartonových panelů po obvodu místnosti. Ty jsou lehké a snadno se instalují, ale vyžadují určité truhlářské dovednosti a další materiály, jako jsou svorníky a šrouby do sádrokartonu.

Jestli hledáte finančně nenáročnější variantu, zkuste místo sádrokartonových panelů použít jako dělící příčky závěsy nebo látkové příčky, které se přichytí přímo na stěnu (ty bývají drahé).

Záclony se vyrábějí v mnoha různých variantách - od průsvitných látek, které propouštějí světlo, až po těžké textilie, které blokují veškeré světlo - takže si vyberte takovou, která vyhovuje vašim potřebám.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: