Jak ušít kojící polštář?
Kojící polštář, který se dá využít také jako těhotenský je oblíbeným doplňkem nastávajících maminek i maminek, které již porodily. Dá se využít k většímu pohodlí při odpočinku a spánku v době těhotenství, kdy už rostoucí bříško začíná pomalu ale jistě překážet. Po porodu se pak dá využít jako pohodlnější kojení miminka, kdy se díky němu dá miminko dobře polohovat. Při kojení také poskytuje potřebnou oporu pažím a zádům. Využít se dá i k ohraničení jeho prostoru během spánku.
(Zdroj fotky: Freepik.com)
Takový kojící polštář si můžete doma dokonce i ušít. A jak na to? Kojící polštář může mít více podob. Jednou možností je standardní tvar podkovy a další variantou je pak tvar rohlíku s možností všití tkanic. Liší se pak i konkrétní výplň. Nejčastěji se používá kuličkové duté vlákno. Na internetu si pak najdete potřebné střihy.
Máte hned několik možností. Záleží tedy na tom, co vám osobně bude vyhovovat. Kojící polštář můžete ušít buďto s pratelným a snímatelným potahem, což je pro použití velmi praktické nebo s potahem, který sundat nepůjde. Myslete i na to, abyste polštář jako takový vybavili zipem, díky čemuž můžete v případě potřeby libovolně ubírat nebo přidávat výplň.
Požadovaný tvar si nejprve nakreslete na látku ve dvou dílech a následně nastříhejte. Pro pohodlí při zapínání si nejprve našijte knoflík a očko. Jako poutko je pak vhodné použít šňůrku, na které se udělá uzlík v místě, ve kterém vám to nejvíce vyhovuje. Oba díly polštáře si následně přiložte k sobě a můžete se pustit do jejich sešívání. Myslete ovšem na to, abyste si nechali místo na zip.
Na entlovacím nebo průmyslovém šicím stroji následně přistupte k odříznutí přebytečného materiálu a začištění látky. Poté je čas na všití zipu, který se ve finále zapošije na obou stranách. A je hotovo.
Pro Dudlu napsala: Petra Velíková