UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit sedací soupravu?

Nejenom v domácnosti s dětmi nebo zvířecími mazlíčky se občas objeví nějaké to znečištění sedačky. Nemusíte hned povolávat odborníky na profesionální vyčištění. Zjistěte, jak můžete sami takovou sedací soupravu vyčistit a jak si co nejlépe poradit s různými typy skvrn.

jak-vycistit-sedaci-soupravu

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Sedačka není zrovna malou položkou, co se nábytku týče, a tak se vyplatí věnovat ji pravidelnou péči. Při běžném úklidu ji tak pravidelně přejeďte vysavačem a následně její povrch otřete vlhkým hadříkem. Vyplatí se také investovat do pravidelného impregnování sedací soupravy. Bude pak skvěle odpuzovat vodu. A jak na takové nehody v podobě nechtěných skvrn?

V tomto ohledu mají velkou výhodou kožené a koženkové sedací soupravy, které se dobře udržují a snadno tak z nich odstraníte případné skvrny. Většinou si vystačíte s vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové nebo jarové vodě. O něco horší je to pak s látkovou sedačkou, kde už jde znečištění odstranit hůře.

Odolné skvrny jako je čokoláda, kečup nebo káva odstraňujte za pomoci studené vody. Posloužit vám může i prací prášek nebo přípravek určený na čištění koberců. Se staršími skvrnami si dokáže poradit glycerin.

A jak na mastné skvrny na sedačce? S tímto si poradí speciální přípravek na čalounění nebo prostředek na mytí nádobí, který sedačku účinně odmastí a zbaví ji tak nežádoucích skvrn. A co třeba taková přilepená žvýkačka? I ta se dá velice snadno odstranit. Na žvýkačky totiž perfektně funguje mráz. Bude vám tak stačit kostka ledu, kterou žvýkačku schladíte a ta následně půjde dobře dolů.

Pěkně potrápit dokáží i zvířecí chlupy. Na ty se vrhněte spolu s gumovým kartáčem nebo gumovými rukavicemi s výstupky. A co s případným zápachem ze znečištěné sedačky? Tady vám pomůže deodorant na čalounění nebo čistič sedaček určený pro hloubkové odstranění zápachu.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: