UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyfouknout vejce?

Říkáte si, že nevíte, jak vyfouknout vejce na Velikonoce, přitom Velikonoce se rychlým tempem blíží? Připravila jsem si tedy pro vás návod, jak jednoduše a bez problému vyfouknout vajíčka, aniž byste je poničili.

jak-vyfouknout-vejce

Jak vyfouknout vajíčko? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak jednoduše vyfouknout vejce

Způsob číslo 1

Co budeme potřebovat:

  • vejce (libovolný počet kusů podle našeho uvážení)
  • špejli nebo delší jehlu (na propíchnutí vajíčka, abychom ho mohli vyfouknout),
  • ubrousek
  • vodu
  • injekční stříkačku


Postup:

  1. Vezmeme si jedno vajíčko a špejli (nebo delší jehlu), propíchneme špejlí (nebo jehlou) a obsah vejce trochu promícháme (je to proto, že se bude vajíčko lépe vyfukovat). Takovou vychytávkou je, že pokud se chcete ušpinit méně, než je nutné, vezměte si k tomu ubrousek (abyste nebyli špinaví více, než je nutné), přiložte ho na vajíčko.

  2. Teď budete hodně potřebovat nastartovat a připravit plíce, protože je potřeba docela hodně foukat do vajíčka, abychom ho mohli vyfouknout. Čím více foukáte, tím více jde vše to, co je ve vajíčku, ven.

  3. A protože je ještě vajíčko vevnitř od žloutku a bílku, prolijeme dírkou skrze vajíčko vodu, kterou dostaneme ven stejným způsobem, jako to, co je ve vajíčku; tedy znovu foukáme tak dlouho do té doby, než je veškerá voda kompletně venku.


Způsob číslo 2

Vajíčko propíchneme jen na jedné straně (na spodní straně vejce). Vezmeme injekční stříkačku a do ní z vajíčka nasajeme vzduch. Zasuneme do vajíčka a stlačíme stříkačku. Taktéž jako u prvního způsobu vajíčko vyčistíme vodou. Dáváme si opět záležet, aby vajíčko bylo pěkně čisté a nezbyly v něm žádné zbytky po vyfouknutém vajíčku.


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea Bělohradská

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: