Jak vyfouknout vejce?

Říkáte si, že nevíte, jak vyfouknout vejce na Velikonoce, přitom Velikonoce se rychlým tempem blíží? Nevíte jak na to? Spousta lidí má pocit, že je to velmi složité, ale přitom je to vlastně úplně jednoduché a není na tom extra nic těžkého, stačí se to jenom naučit a zapamatovat. Připravila jsem si tedy pro vás návod, jak jednoduše a bez problému vyfouknout vajíčka, aniž byste je poničili.

jak-vyfouknout-vejce

Jak vyfouknout vejce? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co budeme potřebovat:

Vejce (libovolný počet kusů podle našeho uvážení), špejli nebo delší jehlu (na propíchnutí vajíčka, abychom ho mohli vyfouknout), ubrousek, voda, injekční stříkačka

Jak budeme postupovat při vyfouknutí vajíčka:

Vezmeme si tedy jedno vajíčko a špejli (nebo delší jehlu), propíchneme špejlí (nebo jehlou) a obsah vejce trochu promícháme (je to proto, že se bude vajíčko lépe vyfukovat). Takovou vychytávkou je, že pokud se chcete ušpinit méně, než je nutné, vezměte si k tomu ubrousek (abyste nebyli špinaví více, než je nutné), přiložte ho na vajíčko.

Teď budete hodně potřebovat nastartovat a připravit plíce, protože je potřeba docela hodně foukat do vajíčka, abychom ho mohli vyfouknout. Čím více foukáte, tím více jde vše to, co je ve vajíčku, ven. A protože je ještě vajíčko vevnitř docela špinavé a určitě tam zůstaly nějaké zbytky z vajíčka, prolijeme dírkou skrze vajíčko vodu, kterou dostaneme ven stejným způsobem, jako to, co je ve vajíčku; tedy znovu foukáme tak dlouho do té doby, než je veškerá voda kompletně venku.

Druhý způsob vyfouknutí: vajíčko propíchneme jen na jedné straně (na spodní straně vejce). Vezmeme injekční stříkačku a do ní z vajíčka nasajeme vzduch. Zasuneme do vajíčka a stlačíme stříkačku. Taktéž jako u prvního způsobu vajíčko vyčistíme vodou. Dáváme si opět záležet, aby vajíčko bylo pěkně čisté a nezbyly v něm žádné zbytky po vyfouknutém vajíčku.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: