UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit létajícího draka?

Blíží se pomaličku podzim, a vy si marně lámete hlavu nad tím, jak pro své děti vyrobit toho pravého draka, který bude mezi ostatními ten nejlepší? Nebo jej chcete jen na ozdobu do svého bytu, protože toto období milujete, protože jste se právě na podzim narodili? Nyní záleží tedy na vás, zda si uděláte čas a můžeme se do toho s radostí pustit. Co k tomu tedy budete nyní potřebovat? Pakliže vašemu tatínkovi nebo manželovi zbyly dřevěné latičky, hurá s nimi do akce!

jak-vyrobit-draka

(Zdroj fotky: Freepik.com)

 1. dřevěné latičky
 2. arch bílého papíru
 3. barevné papíry
 4. krepový papír (na ocas)
 5. tenký provázek a motouz
 6. nůžky
 7. nožík
 8. tužka
 9. fixy
 10. lepidlo
 11. kolíček nebo kolíčky na prádlo


Nyní bychom měli mít v této chvíli vše potřebné na výrobu našeho slavného draka, a můžeme se tedy do toho s radostí pustit. Čím více vás na to bude tím bude také větší zábava, a nemusíte si vyrobit jen jednoho draka, ale také i několik.

Laťky nám budou tvořit základ draka, tedy kostru. Poměr by měl být tedy 3:2. Logicky kratší laťku přeložíme přes tu delší a cca ve 2/3 svážeme k sobě tyto dvě laťky. Po obvodu této kostry, kterou jsme si nyní vytvořili si natáhneme (napneme) provázek. Proto si udělejte na konci latěk malé zářezy, aby provázek nesklouzl.

potreby-pro-kutily

Toto vše položíme na papír a s cca 3 cm přesahem vše obkreslíme, a také obstřihneme. Následně tedy tento přesah podlepíme lepidlem a přehneme. Přelepíme tedy přes provázkový obrys našeho draka. Pomocí kolíčků si vše připevníme, než nám tedy lepidlo zaschne. Nyní zdobíme obličej draka pomocí fixů apod.

Vzhled draka je tedy jen a jen na nás. Na strany draka můžeme přidělat krepový papír (proužky). A na ocas budou potřeba také proužky krepového papíru. Délka a šířka je na nás. Nezapomínejte na to, že by měly být stejné, aby nám drak nešel k jedné straně. Ocas draka tedy bude tvořit provázek s krepovým papírem.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: