UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit obálku?

Zamilovali jste se do svého milého natolik, že mu chcete vlastnoručně vyrobit obálku a do ní vložit vlastnoručně napsaný vzkaz? Nebo jste maminka či tatínek od dětí, a jejich učitelka jim zadala domácí úkol, aby si vyrobily obálku? Nebojte se ničeho, není na tom vůbec nic těžkého.

jak-vyrobit-obalku
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Co budeme potřebovat na výrobu obálky?

Bude vám k tomu stačit klasický obyčejný papír, který máte třeba do tiskárny nebo si koupit nějaký krásně barevný. Výběr je tedy jen na vás. Co budeme tedy potřebovat na obálku?

potreby-pro-kutily

Postup jak vytvořit obálku:

Klasický papír o velikosti A4 si nyní přehnete na polovinu. A nyní to uděláte znovu, tedy přeložíte papír dvakrát. Papír bude přeložen tedy na 4 části (poloviny). Poté jej znovu rozložíme. Nyní podle linií přestřihneme papír na dvě poloviny. Střih musí být co nejlepší, protože podle toho také bude vypadat vaše obálka. Navíc tedy oba papíry přeložíme na polovinu.

Horní část si nechte volnou, protože tam budeme vkládat dopis. Levou, ale také i pravou stranu zalepíme tak, aby se nám nikde neodlepovala a vypadalo to hezky. Horní část obálky můžete také zalepit opatrně lepidlem, ale nezapomeňte vložit daný vzkaz, které zajisté máte někde v rohu už připravený. Dozdobit obálku můžete různými razítky nebo si udělat domácí pečeť, jako měli v minulosti králové.

Návodů na vytvoření obálky je velká spousta, a určitě si nějaký další vybere. Toto vyrobit zvládne opravdu každý. A kdo si na to nevěří ten si může skočit koupit obálku do obchodu, nebudete to sice mít takový efekt jaký jste třeba chtěli, ale za to s tím nebudete muset lámat hlavu, jak to bude v konečném výsledku vypadat, a hlavně jaký to udělá dojem na toho dotyčného. K tomu můžete ještě do krabičky přidat nějaký ten malý dáreček, aby to udělalo pořádný efekt, který si přejete. Nebo si zkuste zaskočit ke své sousedce, která vám s tím pomůže.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: