UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat banánovník?

Máte rádi banány? I když fronty na banány jsou už dávno minulostí, můžete si dopřát banány vypěstované v domácích podmínkách. Zjistěte, jak pěstovat banánovník, abyste se mohli brzy radovat s chutných plodů.

jak-pestovat-bananovniky

I když možná banánovník vypadá jako strom, ve skutečnosti je to obří bylina. Menší kultivary banánů si můžete s notnou dávkou péče a trochou štěstí vypěstovat třeba ve vašem obýváku. Jelikož je banánovník náročnější na prostor, je vhodnější spíše do větších místností. A do jaké výšky mohou banánovníky pěstované v interiéru vyrůst? Menší druhy, které jsou určené pro pěstování v interiéru, dosahují výšky přibližně 1-1,7 m.

Základem pro úspěšné pěstování banánovníku je propustná půda bohatá na živiny. Ideální volbou je proto zemina s kompostem, rašelina a písek, a to v poměru 2:1:1. Banánovníkům také prospívá pravidelné hnojení. To byste měli provádět nejlépe 1x za 14 dní pomocí hnojiva určeného pro zelené pokojové rostliny.

zahradnicke-potreby

Jelikož jsou pro banánovníky typické velkoplošné listy, které odpařují hodně vody, vyžaduje tato rostlina vydatnou zálivku. Pozor si ovšem musíte dávat na přelití. Mohlo by pak dojít k uhnívání podzemních oddenků. Řiďte se jednoduše tím, aby byl substrát neustále vlhký.

Abyste banánovníku zajistili správný a rychlý růst, je vhodné dopřát mu potřebnou teplotu. Ta by měla být kolem 25 °C. Ideální je tedy nejteplejší místnost. V zimě je dobré jej umístit k topení, čímž zajistíte i důležité prohřátí substrátu. Důležité je také neměnit banánovníku stanoviště.

Potřebovat budete i trochu trpělivosti. Banánovník vám totiž svými květy začne dělat radost až po 3 letech. V této době můžete pozorovat zelené bobule, které postupují po kmeni směrem vzhůru. Množství plodů závisí i na velikosti květináče. Poté, co úroda dozraje, se již rostlina stává neplodnou.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: