Jak pěstovat cukety?

Cukety známe asi opravdu všichni. Já osobně je také znám a vždy si pamatuji, že jsem s babičkou cukety na zahradě sázela a poté sbírala. Byla to velká zábava.
 
jak-pestovat-cukety
 
Jak pěstovat cukety? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Prvně bych asi něco řekla k cuketám obecně - jsou velmi zdravé pro vaše tělo a díky nim můžete do sebe dostat a získat spoustu vitamínů, takže se dají považovat za takovou vitamínovou bombu. Z cuket se dá udělat opravdu hodně věcí - dají se použít jak v teplé, tak studené kuchyni, což je obrovská výhoda. Navíc je to ještě úplně jednoduché na přípravu a například cuketové placky poslouží jako velmi dobrá a chutná večeře, takže pokud jste vyčerpali inspiraci na dělání večeří, cuketové placky jsou na večeři nebo na mini svačinku jako stvořené.
 
Cukety vám dodají potřebný zdroj energie a neskutečné množství vitamínů. Obsahují zhruba 90% vody, vlákninu a již zmiňované vitamíny. Cuketa má taky velmi dobrý léčebný účinek, a to pro lidi, kteří trpí například cukrovkou, obezitou, bolestmi kloubů, dnou - pomáhají totiž vylučovat z těla přebytečnou vodu a toxiny. Navíc k tomu ještě pomáhají činnosti ledvin a čistí i trávicí trakt.

Jak pěstovat cukety:

Pokud tedy chcete začít pěstovat cukety, snad nejideálnější dobou na to je květen. Je možné cukety vysazovat postupně třeba až do konce června - to znamená, že do prvních mrazíků budeme sklízet úrodu, což je taky neskutečná výhoda pro ty, co cukety naprosto milují. Nejlepší je, abyste cukety vysadili na teplém místě.
 
Zasazujte od sebe sazeničky asi v odstupu osmdesáti centimetrů, do každého důlku zhruba dvě, nebo tři semínka. Rostliny ocení nejvíce, když je budete zalévat odstátou dešťovou vodou. Lze sice koupit i povyrostlé sazeničky, to vás ale vyjde o něco více a navíc to není taková zábava, jako když cukety sami vypěstujete a budete mít dobrý pocit z toho, že jste to zvládli. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu zahradnické doplňky:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení