UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat fíkovník?

Určitě už jste někdy jedli fíky. Pokud ne, tak to určitě zkuste, nejen, že jsou velmi dobré, sladké, ale i hodně zdravé pro vaše tělo. Je velmi prospěšný v mnoha ohledech, o kterých jste možná ani vy sami nevěděli. Kupříkladu vám dodává okamžitou energii, což je velice výhodné, protože pokud rádi pijete energy drinky, je lepší radši energii doplnit fíky, který je navíc k tomu ještě zdravý.

jak-pestovat-fikovnik

Jak pěstovat fíkovník? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jako další je fík účinný na usazené hleny, které můžete mít v dýchacím ústrojí a mimo jiné rozpouští I usazené škodliviny v ledvinách (v těle jsou jako ledvinové kameny) a močové cesty. Je to nenáročná rostlinka, kterou se můžete naučit pěstovat i vy třeba v květináči nebo ho dát na zahradu.

Jak je to s fíky v zimě?

V zimě by fíky měly odpočívat v nejchladnější místnosti, jakou doma máte, nejlépe při teplotě kolem 10-12°C.    Musíte je nechat odpočívat minimálně dva měsíce v zimní spánku v chladu. Velká výhoda fíkovníků je také to, že nevyžadují žádné světlo při zazimování, takže pokud v místnosti nemáte dostatek světla, vůbec to ničemu nevadí. Na jaře fíkovník samozřejmě začne rozkvétat a kvést.

A jak to je ohledně přesazování fíkovníku

Taky si kladete otázku, jak často a jakým způsobem fíkovníky přesazovat, protože to vlastně pořádně nevíte, jelikož s fíkovníkem a jeho pěstováním nemáte žádné zkušenosti? To vůbec nevadí. Fíkovník se přesazuje odhadem jednou za tři roky. Pokud chcete, můžete při přesazování zkrátit hlavní kořeny fíkovníku, podpoříte tím tvorbu těch postranních a fíkovník tak bude lépe růst. Během léta je nejlepší fíkovník co nejlépe zalévat, protože v létě je jeho spotřeba vody opravdu velká.

A jak je to s hnojením?

Hnojení fíkovníku je také úplně jednoduché a nevidím v tom vůbec nic složitého. Během léta a jara se fíkovník hnojí a to jedenkrát týdně. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: