UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je smartbanking?

V dnešní době si většina z nás nedovede představit život bez internetového bankovnictví. Proč chodit zbytečně do banky, když spoustu operací zvládnete přímo z pohodlí vašeho domova. Boom ovšem zažívá i tzv. smartbanking, který se velice rychle dostal do povědomí lidí. Co je smartbanking a jaké vám přinese výhody? Je vůbec bezpečný nebo jsou na místě nějaké ty obavy?

co-je-to-smartbanking

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Smartbanking je jedním z typů přímého bankovnictví. Potřebujete k němu pouze mobilní telefon nebo tablet a nainstalovanou aplikaci od vaší banky. Samotné nainstalování bankovní aplikace však nestačí.  Je nutné ještě její autorizování, tedy ověření a identifikování konkrétní osoby. Nejčastěji je to pomocí aktivačního kódu, který přijde SMS, ale liší se to banku od banky.

Ve své podstatě se smartbanking nikterak neliší od klasického internetového bankovnictví, na které jste zvyklí. Velkou výhodou je ovšem to, že jej můžete používat kdykoliv a kdekoliv a stačí vám k tomu jen mobilní telefon s danou aplikací.

prislusenstvi-na-mobil

Díky smartbankingu tak můžete mít neustálý přehled o vašem aktuálním zůstatku, pohybech na účtu, zadávat platební příkazy, spravovat platební karty nebo dobíjet kredit. Možností je dlouhá řada. Aplikace je jednoduchá, přehledná a intuitivní, takže se vám s ní bude velmi příjemně a pohodlně pracovat.

Bankovní aplikace přináší ještě spoustu dalších výhod. Můžete si tak vyhledat třeba nejbližší bankomat, provést platbu prostřednictvím naskenování QR kódu, zjistit si, kde se nachází pobočka, do které to nebudete mít daleko nebo jaké jsou aktuální měnové kurzy.

Využívat smartbanking se zkrátka vyplatí na plné čáře. A v případě obezřetnosti a dobrého zabezpečení mobilního telefonu, třeba díky otisku prstu, se o bezpečnost vašich dat a financí rozhodně bát nemusíte. Budou v maximálním v bezpečí.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: