UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak dobít kredit?

Některým z nás se i dnes více vyplatí volat pomocí kreditu, než mít paušál za několik stovek na měsíc. Kredit si lidé mohou dobít několika způsoby. Nejrychlejší je to přes internet nebo v obchodě.

jak-dobit-kredit

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pokud máte bankovní účet, můžete si dobít kredit na dálku. Stačí se přihlásit do svého internetového bankovnictví a odeslat potřebnou částku. Takto lze koupit kredit i rodinným příslušníkům nebo třeba přátelům.

Pokud preferujete tradiční platbu v hotovosti, zajděte do obchodu. Vhodně jsou menší prodejny a čerpací stanice. Na některých místech se můžete obsloužit sami, jinde za vás vše potřebné vyřídí prodavač. Mezi obchody, kde s tímto požadavkem pořídíte, patří Žabka či Coop. Dobíjet můžete i přímo v prodejnách svého operátora, takže pokud máte SIM kartu od O2, lze tak učinit v jejich kamenném obchodě. 

K tomu, abyste si mohli dobít kredit, potřebujete znát své telefonní číslo a operátora – například T-Mobile, Vodafone nebo O2. Existují i jiní, ale tito jsou nejznámější. Přijdete do obchodu a řeknete, že chcete dobít kredit. Ohlásíte operátora, své mobilní číslo a částku, kterou zaplatíte a již chcete na svůj mobil poslat v hodnotě kreditu. U 02 je nejnižší možná suma 300 Kč, u T-mobile 200 Kč. Telefonní číslo pak do přístroje naťukáte sami, nebo tak učiní pokladní – záleží na zvyklostech daného obchodu.

prislusenstvi-na-mobil

Zaplatíte a do několika minut vám přijde potvrzovací SMS a kredit se připíše na Vaši SIM kartu. Potom už můžete volat a posílat esemesky, jak je libo. Podle toho, jakého máte operátora, vám může přijít nabídka na vyzvednutí si odměny za dobití. Tu má ve svém programu O2, která vám pošle kód, pod nímž se přihlásíte na jejich webu, kde náhodně sestřelíte kachničku s nějakou dočasnou či jednorázovou výhodou. 

Pokud ale nechcete být omezeni minutovým tarifem a voláte opravdu často, vyplatí se investovat do paušálu. To už vyžaduje podepsání smlouvy s operátorem a měsíční pravidelnou platbu sjednané částky. Nejpříjemnější je varianta možnosti volání do všech sítí a čerpat lze i další výhody.  

Tento článek byl především o 02, protože u toho mám svou SIM kartu já. Vím proto, jaké nabízí možnosti volání a že za dobití kreditu dostanete odměnu.

Pro Dudlu napsala: Petra Sýkorová

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: