Co je soukromé číslo?

Soukromá čísla nám někdy opravdu pořádně dokážou zkomplikovat život. Už se vám taky někdy stalo, že jste například spali a najednou vám zazvonil mobil a na něm se vám ukázalo soukromé číslo?

co-je-soukrome-cislo
 
Co je soukromé číslo? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
A pro ty co o tom ještě moc neví, co to soukromé číslo vlastně je? Není to ani číslo. Když vám zavolá, zobrazí se vám na telefonu, že vám volá soukromé číslo (to znamená, že si naschvál utajil identitu, tudíž mu není například možné ani zavolat nazpět). Soukromá čísla občas využívá například nejen policie, ale i lidé, kteří chtějí s někým mluvit, ale prostě chtějí být v nějakém svém utajení.

Potíž je v tom, že toho, kdo volá, prostě nemáte šanci dohledat, pokud volá ze soukromého čísla (jediný způsob, jak ho dohledat - například pokud vám denně mobil zvoní s neznámým číslem - je zajít na policii, oznámit to a policie to může zjistit. Kdo volá, odkud volá a tak dále).
 
V dnešní době už je volat ze soukromého čísla strašně snadné. Dokonce na internetu existují i návody, jak to udělat. Soukromé číslo je například v tom, že můžete zavolat někomu, kdo by s vámi za jiných okolností nechtěl mluvit. Protože ale neví, že jste to vy, s největší pravděpodobností hovor od soukromého čísla vezme. Potom už záleží jen na něm, jestli se budete bavit dál nebo ne, protože vás může poznat po hlase.
 

prislusenstvi-na-mobil

Rozhodně ale není vůbec dobré zneužívat funkce neznámého čísla a využívat ho na něco nekalého (někoho urážet, nebo neustále otravovat). V takovém případě děláte už trestný čin a pokud to zjistí policie, rozhodně to začne řešit. Nevyužívejte proto nikdy soukromé číslo na to, abyste se někomu snažili zkomplikovat život.
 
Není to dobré ani pro vás, ani pro něj. Navíc proč byste někomu měli škodit? A jak říká známé pořekadlo: svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka. Myslete na to.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: