UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odblokovat sim kartu?

Odblokování sim karty je opravdu zapeklité. Zvlášť když jste zapomněli svůj PIN, či PUK a nikde ho nemůžete najít. Potom se opravdu hodně často potýká člověk s emocemi jako je zoufalost, smutek, nebo vztek.

jak-odblokovat-sim-kartu
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
I když se ale odblokování sim karty zdá velmi těžké, nemusíte zoufat. I pro tyto situace existuje řešení, jak z nich ven. Je důležité si pamatovat, že pokud si zablokujete PIN, je dobré si PIN úplně nezablokovat a nechat si minimálně jeden pokus volný. Protože v momentě, kdy si zablokujete PIN i PUK úplně, potom nemáte šanci už kartu odblokovat.
 
Proto pokud už taková situace nastane a vy se v ní ocitnete, zkuste jeden, dva pokusy a pokud se to nedaří, je jediná možnost, jak zjistit svůj PIN nebo PUK, zavolat svému operátorovi a zeptat se jej na něj. On se vás určitě doptá na nějakou informací o vás (například datum narození), aby skutečně věděl, že jste to vy a na základě toho vám potom sdělí PIN, nebo PUK.

Doporučovala bych vám, aby jste si po operátorově sdělení PIN a PUK pečlivě a řádně zapsali na místo, kde jej vždy naleznete, aby se podobná situace znovu neopakovala. Poučte se z toho, abyste příště nemuseli být rozčílení a naštvaní. Mně se taky stalo, že jsem si zablokovala kartu, protože jsem zapomněla svůj PIN a měla jsem z toho opravdu velký stres. Takže si vezměte příklad ze mě a chybu neopakujte.
 

prislusenstvi-na-mobil

Budete se potom stresovat úplně zbytečně. Zvláště prekérní situace je ta, když telefon potřebujete, ale sim kartu prostě máte zablokovanou. To je to nejhorší, co se vám může stát. Když si chcete nutně zavolat, nebo něco vyřídit a nemůžete. To je potom nezáviděníhodná situace, která by opravdu nebyla příjemná vůbec nikomu a proto je lepší si na zablokování své sim karty dávat pozor a předejít mu, přináší to potom akorát další zbytečné starosti.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: