UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odnaučit štěně kousat?

A je to tu! Pořídili jste si krásného pejska, a takové roztomilé štěňátko, které si zamilovala celá vaše rodina včetně vás. Pravidelně s ním chodíte jako hrdý majitel na procházku a ukazujete ho tak svým sousedům kteří z něj nemohou spustit oči. Každá návštěva, která k vám přijde je doslova posedlá malým pejskem, a chce si s ním pohrát. Jenomže tady nastává najednou problém.

jak-odnaucit-stene-kousat
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Vaše štěně stále kouše a vás už to nebaví. Jeho zoubky jsou jak malé jehličky, které dokážou pěkně pohryzat. Kdo by chtěl mít neustále tak na rukou otisky od zubů, kterých se jen tak během dne nezbavíte? Jenomže co s tím dělat? Nebo neustále rozkousané pantofle, svetry, tkaničky od bot, nebo snad dokonce nový nábytek?

Jakmile, ale štěně přistihnete musíte mu dát jasně najevo, že to nesmí dělat. Dobré je tedy zvolit povel na který okamžitě zareaguje a bude tak vědět, že si to nesmí dovolit pro příště. A pokud vás poslechne tak je dobré, aby za to dostal nějaký ten pamlsek. Psi se velmi rychle učí novým věcem a také rychle reagují na naše povely.

Ale pozor na to jak se při nich chováte nebo jaký máte postoj. I to může být jednou problém pokud vás váš pes neposlechne. Mnoho majitelů psů se poté diví, že jejich pes zkrátka nereaguje. Zkuste si tedy třeba proti zrcadlu vyzkoušet jak stojíte při povelu, který chcete svému psovi dát. Máte zvednutou ruku?

zverimex

Stojíte čelem nebo bokem? Ano i to hraje významnou roli. Někteří pejskaři také volí způsobit zatahání za kůži nebo psa plácnou. Kdo má, ale navíc nezvladatelného psa a neví si s ním rady, tak jsou i odborníci kteří vám s tím pomůžou.

Výcvikových center je v naší republice dost na to, abyste se svým pejskem něco udělali. Může mu tento zlozvyk zůstat i v dospělosti a to by potom k vám nikdo nechtěl chodit už ani na návštěvu. A možná by se také mohly bát i vaše děti vašeho malého štěňátka ze kterého se najednou stal nezvladatelný dospělý pes.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: