Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak probíhá umělé oplodnění?

Nejprve to začíná myšlenkou, že jste připraveni na miminko a začnete se snažit. Ale každý měsíc nic a nic. A tak se rozhodnete jít k lékaři. Protože to stále nejde a nejde. Většinou vás na začátku gynekolog odešle na specializované centrum umělé reprodukce. Až tam přijdete, pravděpodobně zjistíte, že začátek je jako u vašeho gynekologa, bude se vás ptát, jak dlouho se snažíte, od kdy máte měsíčky, jestli je máte pravidelně, jak často spolu spíte. Návštěva trvá asi 30 minut.

jak-probiha-umele-oplodneni

Jak probíhá umělé oplodnění? (Zdroj Freepik.com)

Co obnáší umělé oplodnění

Potom partnera odešlou na spermiogram, kde zjistí, jestli má dost spermií a jestli jsou dostatečně pohyblivé a pokud ani tam není problém, řeší se to dál. Ženě udělají ultrazvuk a zjistí v jaké fázi cyklu je. Jako první se zkouší IUI, tedy inseminace. To, že v den ovulace, před kterou žena obvykle bere hormony (ale nemusí, záleží na aktuální situaci a doporučení lékaře), se do ní nalije sperma, které má od svého partnera. A čeká se, jestli to pomůže.

Je to nejlevnější metoda umělého oplodnění, a pokud to zabere, máte vyhráno. Pokud ne, jste dále sledována na ultrazvuku a berete hormony. A poté se vám odeberou vajíčka a manželovi spermie. Je to krátký a rychlý zákrok. V misce pod mikroskopem vajíčka oplodní. A poté je ženě do bříška dají oplodněná a čeká se, jestli se vajíčka uchytí. Právě v tomto případě vznikají často dvojčata, či vícerčata.

detske-zbozi

Protože se občas stane, že se vajíčka uchytí dvě. Dělá se to i proto, protože tyto zákroky jsou náročné a nejde je opakovat každý měsíc. Proto se vajíček zkouší dávat více. Pak se čeká cca dva, tři dny a když těhotenský test vyjde pozitivně, máte vyhráno a můžete za 9 měsíců čekat na přírůstek.

A pokud vyjde negativně, nezoufejte. Čeká vás další pokus. A to myslím vážně, opravdu nezoufejte, většinou se říká, že úspěšný je druhý, nebo třetí pokus. Protože na poprvé, ženské tělo není úplně připravené. Ale potom už je připravenější. Držím palečky a všem, které tohle čeká přeji dvě čárky na testu.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: