Víte, jak po porodu zdravě hubnout?

Těhotenství naši postavu často změní k nepoznání, do porodnice odjíždíme s tím, že tak chceme nechat co nejvíc nabraných kil a domů se vrátit nejen s uzlíčkem štěstí a radosti v náručí, ale také s postavou jako dřív. Málokterá z nás je ale vyslyšena, domů se vracíme s děťátkem a nějakými těmi kily navíc. Jak se jich pom porodu zbavit zdravě?

cviceni-po-porodu

Jak zhubnout břicho po porodu? | Zdroj fotky "hubnutí po porodu": Unsplash.com

Trvalo 9 měsíců, než se vaše postava změnila, nechtějte zázraky hned

Těhotenství trvá většinou 9 měsíců, po celou dobu tělo procházelo velkými změnami. Měnila se stavba a funkce orgánů, rostly tkáně, došlo ke změně procesů látkové přeměny, zadržování tekutin i uvolnění hladkého svalstva a dalším proměnám. 

Celý proces byl poměrně dlouhý, a ačkoli spoustu kil necháte v porodnici, nějaká si domů pravděpodobně přinesete a budete řešit, jak na hubnutí břicha po porodu. Není třeba se hroutit, kil navíc se zbavíte kojením, správnými stravovacími návyky, pohybem a taky dobrou náladou.

detske-zbozi

Jak nastartovat hubnutí po porodu?

Nejedna z nás během těhotenství přibere i víc než jen doporučovaný příbytek na váze 16 kg a ačkoli většinu kil porodem a kojením ztratíme, nějaké to kilo navíc nám zůstane. Jak hubnutí po porodu při kojení nastartovat?

Základem jsou zdravé stravovací návyky. Během kojení se rozhodně nepouštějte do žádných drastických diet, mnohem lepší je dát si pozor na prázdné kalorie, jíst dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Ke svačině se vyvarujte sušenek a čokolády, přednost dejte dietním svačinám v podobě proteinových dezertů a tyčinek.

Náš tip: Víte, co je ketodieta?

Možná jste o ní už slyšela a sama sebe se ptala, jestli je ketodieta zdravá a co to vlastně je. Ketonová dieta se často označuje jako proteinová nebo bílkovinová dieta a je založená na tom, že ze stravy vynecháte sacharidy. Hubnete rychle a efektivně, tělesný tuk ztrácíte i bez pocitu hladu.

Hýbejte se

Každý den si naordinujte procházku s kočárkem a vydejte se na čerstvý vzduch. Prospěje vám oběma. Nikdo rozhodně nečeká, že z porodnice zamíříte do posilovny. Začněte kočárkováním, postupem času můžete kočárek vyměnit za nosítko.

Víte, že nosítko vám otevře nové možnosti pohybu, protože se s ním dostanete i do míst, kam kočárek nemůže? Dítko poslouží jako závaží, navíc děti v nosítku lépe spí.

detske-obleceni

Dodržujte pitný režim

Spalování tuků z těla uvolňuje toxiny, které je třeba z těla dostat pryč. Jak jinak než močí. Hlídejte si tedy pitný režim, vyvarujete se bolestí hlavy, nadměrné únavě a dehydrataci pokožky.

Náš tip: Pijte pravidelně a po malých doušcích. Pitný režim neplňte nárazově, jinak z těla kromě toxinů vyloučíte i cenné minerály.

Nestresujte se

Tělo a mysl jsou vzájemně propojené, psychické rozpoložení se tak odrazí na vašem těle i tváři. Snažte se tedy vyvarovat stresu, udržujte si dobrou náladu. Co si budeme povídat, když jsme ve stresu, často se přejídáme náladu si chceme zlepšit právě jídlem.

Pro Dudlu sepsal tým: Ketofit.cz (PR) | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: