UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Čistič na podlahy

Čistící prostředky na podlahy

Kdo má doma malé dítě, domácího mazlíčka, potažmo bordelářského manžela, tak to dobře zná, ten neustálý boj při mytí podlah. Pokud je u vás nutné často umývat zem, třeba si říct, jaký mycí prostředek na podlahy je pro vaši domácnost vhodný. Máte doma plovoucí podlahy, dlažbu či lino? Na každý z těchto povrchů se dělá speciální mycí prostředek, který ochrání a vyzdvihne vlastnosti určitého povrchu. Pokud doma někdo nechce mít deset prostředků na mytí podlah, vyrábějí se i speciální univerzální prostředky, ty ale nezaručují, že daný povrch nezničí. Máte-li doma domácího mazlíčka a bojujete s nežádoucími zápachy, vyrábějí se také mycí prostředek speciálně pro vás, ty pohlcují zápachy, desinfikují a zároveň zabíjejí nežádoucí hmyz, který váš čtyřnohý kamarád může přivézt s sebou domů. Kdo má doma malé dítě, často ocení ekologicky nezávadné mycí prostředky, zákazník ale musí pozorně prostudovat složení, jelikož se v mnoha případech jedná pouze o marketingové tahy.

Tip by pro vás je si mycí prostředek sám vyrobit. Máte-li doma citron, vodu, ocet či olivový olej, domácí mycí prostředek je na světě. Bojíte-li se silného dráždivého zápachu z octa? Nemusíte mít strach, po zaschnutí ocet ztrácí svoji specifickou vůni. Preferujete-li svěží vůně, kápněte do svého prostředku citron, nejenže povrch provoní, ale zároveň má silné mycí účinky. Jak již bylo zmíněno výše, jsou povrchy, které potřebují ochranu, například plovoucí podlahy, pokud do svého prostředku přidáte kapku olivového oleje, vaše dřevěné povrchy se zregenerují a rozzáří. Výroba domácího mycího prostředku na podlahy vám šetří peněženku, místo a zároveň můžete být klidnější, když si vaše dítě hraje na zemi. Domácí výroba mycích prostředků je také řešením pro alergiky a osoby s atopickým ekzémem, jelikož jejich pokožka často reaguje na chemii.

Pro Dudlu napsala: Lucie Cabejšková