UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabavit děti?

Věčná otázka, která čas od času trápí snad každého rodiče. Jak zabavit děti, aby si hezky hrály, nenudily se a nezlobily – aspoň ne víc, než je nutné. Někdy to může být docela oříšek. Třeba když venku prší a celodenní pole působnosti se omezí na ne vždy rozlehlý byt. Ale i venku, na zahrádce nebo v přírodě může přijít vhod inspirace na zábavné aktivity, u kterých se děti vydovádějí a trochu unaví. 

jak-zabavit-deti
Jak doma zabavit děti (Zdroj fotky: Pexels.com)

Čtyři tipy na to jak zabavit děti

Schovávačky

Začíná to samozřejmě klasickou hrou na schovávanou. S velmi malými dětmi ji lze snadno provozovat i doma. Stačí se skrýt za dveře, skříň, pod stůl nebo závěs. I tak budou nadšené. Stejně zábavné však může být i ukrývání různých předmětů. Napovídat můžete starým dobrým: přihořívá, hoří. Ale počítejte s tím, že děti budou většinou věci radši schovávat než hledat. Rizikem je, že některé předměty se mohou schovat navždy nebo na dlouhou dobu. Své inzulínové pero nebo peněženku k této hře radši nepoužívejte.

Zalévání a čabrání

Čabrání, čvachtání… zkrátka hrátky s vodou. To je pro děti často TOP zábava. Zkuste dítěti napustit dřez nebo umyvadlo (nebo nachystat nádobu s vodou třeba na balkon), přistrčit stoličku a dát mu vhodné hračky do vody. Figurky, kelímky na přelévání, dětské nádobí na umývání. Bude to bavit spíš nejmenší děti a vyplatí se na ně trochu dohlížet. Taky můžete společně zalít květiny. Tato aktivita bude mít jistě úspěch.

hracky-pro-deti

Domácí práce

Děti chtějí dělat vše, co rodiče. Proč jim to v rámci bezpečných mezí neumožnit? Možná vám pomůžou se zametáním, s dětským nožíkem mohou třeba zkoušet krájet zeleninu do polévky, společně můžete utřít prach nebo leštit nábytek. Pro nás je to otravná práce, ale pro děti zábava jak víno.

Pokud dětem pořídíte vlastní náčiní (třeba dětskou kuchyňku nebo uklízecí sadu) jistě budou rády. Ale obejdete se i bez toho. Stačí dohlížet a kontrolovat, zda dítě nebere do ruky něco, čím by se mohlo zranit.

Bunkry a tunely

Deky, stoly, židle, postele, sušáky na prádlo, žehlicí prkna, skříně – je tolik věcí, které se dají použít k budování útulných bunkrů anebo různých skrýší či prolézacích tunelů. Stačí trocha fantazie a většina dětí tuhle zábavu miluje.

Pro Dudlu napsal: Michal Vašek | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: