UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat kolečkové brusle?

Jízda na kolečkových bruslích je populárním sportem napříč všemi možnými zeměmi i věkovými skupinami. Baví děti i dospělé. Tento sport je velice prospěšný pro naše zdraví. Parádně vytvaruje postavu, zrychlí metabolismus a nastartuje spalování tuků. A jako bonus prospívá také psychické kondici! Jak ovšem vybrat ty správné in-line brusle?

jak-vybrat-koleckove-brusle

Jak vybrat inline kolečkové brusle? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak správně vybrat kolečkové brusle

Při výběru kolečkových bruslí se zaměřte hned na několik faktorů. Předně si vybírejte inline podle toho, na jakém povrchu budete jezdit. Existují totiž různé typy kolečkových bruslí.

Setkáte se také s několika průměry koleček. Pro jaké se rozhodnout? Pokud patříte spíše mezi začátečníky a rekreační jezdce, pak pro vás budou vhodné brusle s kolečky o průměru 80 mm. Jejich výhodou je nejen to, že jsou levnější, ale také se díky nízkému těžišti dobře ovládají. Jedinou nevýhodou je pak nižší rychlost jízdy.

Pokud se řadíte mezi středně pokročilé až pokročilé uživatele, pak sáhněte po kolečkách o průměru 84 mm. S nimi už si můžete dopřát svižnější jízdu a také se dají pořídit za příznivou cenu. Pro zkušenější bruslaře a sportovní jezdce, kteří si chtějí dopřát něco extra, jsou vhodná kolečka o průměru 90 mm. S nimi zažijete opravdový vítr ve vlasech a rychlou pohodlnou jízdu. A pokud chcete být opravdu super rychlí a dopřát si kondiční a vytrvalostní jízdu, pak vyzkoušejte kolečka s průměrem 100 mm.
Důležité je vybrat i správnou velikost a vhodný tvar bruslí. Kvalitní konstrukce boty také zajistí potřebnou stabilitu.

Typy kolečkových bruslí

Nejčastěji se můžete setkat s těmito typy kolečkových bruslí:

  • fitness in-line brusle - ty se vyznačují pohodlím a většími kolečky, jsou lehké, ale mohou být náročnější na jízdu po některých typech povrchů
  • freeride nebo také urban brusle - ty jsou kompromisem mezi freestyle a fitness jízdou, vyznačují se pevnější botou a měkčími kolečky
  • freestyle brusle - ty se hodí spíše do skateparku

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: