Jak vybrat rotoped?

Rozhodli jste se pořídit si domů rotoped? Rotoped patří mezi nejoblíbenější domácí fitness pomůcky. Pravidelná jízda na rotopedu má příznivý vliv na posílení partií jako jsou stehna, hýždě a lýtka. V tomto článku vám poradíme, na co se zaměřit při výběru rotopedu.

jak-vybrat-rotoped

Jak vybrat magnetický rotoped? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vybrat správný rotoped

Cvičením na rotopedu dochází ke zvyšování kapacity plic zároveň je také prospěšné pro krevní oběh. Dochází také ke zrychlení metabolismu a spalování tuků. Zároveň při tom ale nezatěžujete vaše klouby. Je skvělou volbou nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené a aktivní sportovce a všechny bez ohledu na věk nebo tělesnou konstituci. Na co se při výběru rotopedu zaměřit? 

Tělesná konstituce

Předně byste měli brát v potaz vaši výšku a hmotnost. Od toho se odvíjí výběr správného typu. V případě, že na rotopedu bude cvičit více lidí rozdílné výšky a hmotnosti, pak zvolte takový model, který se dá výškově nastavit.

Typ rotopedu

Zamyslete se také nad tím, jaké máte ohledně rotopedu požadavky. V zásadě existují dva typy rotopedů. Jedním z nich je manuálně ovládaný rotoped, který má méně funkcí, ale je levnější. Druhým typem pak je počítačem řízený rotoped a ten má už nějaké ty přednastavené programy, více funkcí a možnosti.

Brzdný systém a sedlo

Při výběru rotopedu se zaměřte na brzdný systém. Magnetický brzdný systém se postará o plynulý a tichý chod. Ještě o něco lepší pak je elektromagnetický nebo také indukční brzdný systém. Důležitým parametrem při výběru je také sedlo, které raději volte anatomicky tvarované.

Zátěžové kolo

Zajímat by vás mělo také zátěžové kolo, kdy se hmotnost setrvačníku pohybuje v rozmezí 4 – 10 kg. Těžší kolo vám zajistí maximální odpor a plynulejší chod. Můžete si tak dopřát intenzivnější trénink.

Počítač

Jednoduchý počítač je pak základem každého rotopedu. Profesionálnější typy vám pak nabídnou mnohem více funkcí jako je měření tepu, počtu spálených kalorií nebo také nastavení profilu trasy.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: