Jak vybrat mobilní telefon?

Mobilní telefony jsou v dnešní době nezbytnou součástí každodenního života. Pokud máte mobilní telefon například rozbitý nebo si jen chcete koupit nový, vybírejte pečlivě. Výběr správného mobilu totiž nemusí být tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Existuje mnoho různých značek a modelů s různými funkcemi. V tomto článku se podíváme na několik faktorů, které by měly být brány v úvahu při výběru mobilního telefonu. 

jak-vybrat-mobilni-telefon

Jak vybrat dotykový mobilní telefon? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat mobilní telefon

První je dobré si promyslet, zda máte nějakou svou oblíbenou značku telefonu. Pokud tedy víte, jaká značka vám sedí, máte o problém méně a tím pádem bude váš výběr snazší. 

Zde je několik parametrů, podle kterých vybírat nový mobilní telefon:

 1. Operační systém

  Nejprve je důležité rozhodnout se, který operační systém preferujete. Nejpopulárnější operační systémy jsou Android a iOS. Androidové telefony jsou většinou levnější a mají širší výběr aplikací. iOS telefony jsou dražší, ale mají větší stabilitu a zabezpečení.

 2. Velikost a kvalita displeje

  Velikost a kvalita displeje jsou také důležité faktory. Velký displej může být výhodou při prohlížení webových stránek, sledování videí nebo hraní her. Kvalita displeje se měří počtem pixelů na palec (PPI). Čím více pixelů, tím ostřejší bude obraz. Většina moderních smartphoneů má rozlišení Full HD nebo QHD.

 3. Výkon a výdrž baterie

  Výkon a výdrž baterie jsou také důležité faktory při výběru mobilního telefonu. Výkon se měří pomocí procesoru a RAM. Čím větší jsou tyto parametry, tím rychleji bude telefon pracovat. Výdrž baterie závisí na kapacitě baterie a spotřebě energie. Většina moderních telefonů má baterii s kapacitou mezi 3000 a 5000 mAh.

 4. Kamera (fotoaparát)

  Většina lidí používá svůj mobilní telefon jako fotoaparát. Proto je důležité zvážit kvalitu fotoaparátu. Parametry, které byste měli hodnotit, jsou počet megapixelů, clonové číslo a optická stabilizace. Vyšší počet megapixelů znamená lepší detaily na fotografiích. Clonové číslo ovlivňuje hloubku ostrosti. Optická stabilizace pomáhá eliminovat rozmazání na fotografiích.

 5. Design a cena

  Posledním faktorem, který byste měli zvážit, je design a cena. Dnes si můžete vybrat mobilní telefony v různých barevných provedeních a ve velmi variabilním cenovém rozpětí, takže si vybere opravdu každý. Záleží na vašich finančních možnostech.

 

prislusenstvi-na-mobil


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: