UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat dětské kolo?

Jízda na kole patří mezi jednu z nejoblíbenějších venkovních aktivit dětí. Kolo je skvělou volbou jako zdraví prospěšný pohyb a také dobrým nápadem třeba na rodinný výlet. Aby se na takovém kole vašim ratolestem dobře a pohodlně jezdilo, je nutné jeho výběru věnovat náležitou pozornost. Jak tedy vybírat takové dětské kolo?

jak-vybrat-detske-kolo

Dětské kolo jak vybrat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak správně vybrat dětské kolo

Výběru dětského kola byste měli věnovat dostatečnou pozornost a nákup kola přizpůsobit věku a fyzickým možnostem vašeho dítěte. Na co se tedy při výběru kola pro své dítě zaměřit?

Hmotnost kola

Jedním z klíčových faktorů při výběru dětského kola je jeho hmotnost. Ta je totiž velmi důležitá. Věděli jste, že běžná kola ve velikosti 16 palců váží v rozmezí od 9,5 do 13 kilogramů? A to je na tak malé dítě, které ve většině případů váží kolem 20 kg, opravdu moc. Často tak kolo váží polovinu jejich hmotnosti. Problematické je tak nejen kolo vést, ale hlavně ho ušlápnout.

I sebemenší kopec se pak stává velkou překážkou. Poohlédněte se proto raději po některém z lehčích kol. Hmotnost těch nejlehčích na trhu se pohybuje kolem 7 kilogramů a rozdíl je tak opravdu znát. Taková kola jsou sice dražší, ale nebojte se investovat, vrátí se vám to na spokojenosti z pohodlné jízdy vašeho potomka.

Správná velikost

Dalším aspektem při výběru jízdního kola pro děti je zvolení správné velikosti s ohledem na výšku dítěte. Vždy je důležité, aby dítko při sedu dosáhlo pohodlně na zem. Nejmenší kola o velikosti 12 palců jsou většinou vhodná pro děti ve věku 2 – 4 roky, 14 palců pro děti staré 4 – 6 let a jízdní kola o velikosti 16 palců pro věk 6 – 9 let. Vždy je ale vhodné daný model přímo vyzkoušet.

Materiál

Vybrat si můžete také z různých materiálů rámů. Nejčastěji je to hliník, karbon nebo ocel (Hi-Ten). Hliník je perfektní pro svoji tuhost a nízkou hmotnost, karbon je pak extrémně lehký a tuhý. Hi-Ten vás přesvědčí svojí tuhostí, pružností a nízkou cenou. Běžné jsou různé kombinace s ocelí zajišťující extra lehkost.

Doplňky ke kolu

Nezapomeňte také na vhodné doplňky jako je cyklistická helma, odrazky, světla, případně i další jako je brašna na kolo nebo držák na láhev.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: