UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zrychlit metabolismus?

Jak je známo, na hubnutí se podílí metabolismus, a to značnou měrou. Pokud je tedy zpomalený, logicky se nám nedaří zhubnout nebo dokonce i přibíráme. Dobrou zprávou je, že funkce metabolismu se dá ovlivnit. Jak tedy zrychlit metabolismus a zajistit si tak rychlejší spalování tuků a správné vstřebávání cukrů a bílkovin?

jak-zrychlit-metabolismus

Jak zrychlit bazální metabolismus? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nastartovat metabolismus

Metabolismus lze zrychlit hned několika způsoby. Dodržováním těchto zásad se propracujete k tomu, že váš metabolismus bude šlapat jako hodinky. Základním krokem je pravidelné stravování. Vyvarujte se proto hladovění a snažte se nevynechávat během dne žádné jídlo.

Snídaně je základ

Vyplatí se začít už snídaní. Ta by měla být vydatná a výživná. A najíst byste se měli už do jedné hodiny od probuzení. Jinak totiž nastává takový stav, že si vaše tělo najede na nouzový režim a vámi dodané kalorie si bude šetřit na pozdější dobu.
A co si ke snídani dopřát? Vsaďte třeba na kvalitní bílkoviny v kombinaci s vlákninou.

Káva a zelený čaj

A teď budou potěšeni zejména milovníci kávy. Několika studiemi bylo totiž prokázáno, že pravidelné pití kávy zrychluje metabolismus, a to až o úctyhodných 16% oproti těm lidem, kteří kávu nepijí. Dalším nápojem zrychlujícím metabolismus je zelený čaj. Za jeden jediný den vám pomůže spálit až 50 kalorií.

sportovni-vyziva

Pálivá jídla a koření

Neváhejte si dopřávat pálivá jídla. Obzvláště pozitivní vliv na spalování tuků má chilli. Chilli papričky totiž dokáží skvěle nastartovat váš metabolismus. Podobné účinky má i kardamon, pepř, kurkuma nebo zázvor. Přidávejte si je do vašich oblíbených jídel a efekt se velmi brzy dostaví.

Pravidelný pohyb

Pro nastartování a zrychlení metabolismu se rozhodně vyplatí dopřát si pravidelný pohyb, a to ideálně na čerstvém vzduchu. Cvičit je dobré spíše dopoledne, kdy dochází k rychlejšímu spalování. Zapomínat byste neměli ani na důkladný odpočinek a kvalitní spánek. Bez toho by to zkrátka nešlo.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: