UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Jak zrychlit metabolismus?

Jak je známo, na hubnutí se podílí metabolismus, a to značnou měrou. Pokud je tedy zpomalený, logicky se nám nedaří zhubnout nebo dokonce i přibíráme. Dobrou zprávou je, že funkce metabolismu se dá ovlivnit. Jak tedy zrychlit metabolismus a zajistit si tak rychlejší spalování tuků a správné vstřebávání cukrů a bílkovin?

jak-zrychlit-metabolismus

Jak zrychlit metabolismus? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Metabolismus lze zrychlit hned několika způsoby. Dodržováním těchto zásad se propracujete k tomu, že váš metabolismus bude šlapat jako hodinky. Základním krokem je pravidelné stravování. Vyvarujte se proto hladovění a snažte se nevynechávat během dne žádné jídlo. Vyplatí se začít už snídaní. Ta by měla být vydatná a výživná. A najíst byste se měli už do jedné hodiny od probuzení. Jinak totiž nastává takový stav, že si vaše tělo najede na nouzový režim a vámi dodané kalorie si bude šetřit na pozdější dobu. A co si ke snídani dopřát? Vsaďte třeba na kvalitní bílkoviny v kombinaci s vlákninou.

A teď budou potěšeni zejména milovníci kávy. Několika studiemi bylo totiž prokázáno, že pravidelné pití kávy zrychluje metabolismus, a to až o úctyhodných 16 % oproti těm lidem, kteří kávu nepijí. Dalším nápojem zrychlujícím metabolismus je zelený čaj. Za jeden jediný den vám pomůže spálit až 50 kalorií.

Neváhejte si dopřávat pálivá jídla. Obzvláště pozitivní vliv na spalování tuků má chilli. Chilli papričky totiž dokáží skvěle nastartovat váš metabolismus. Podobné účinky má i kardamon, pepř, kurkuma nebo zázvor. Přidávejte si je do vašich oblíbených jídel a efekt se velmi brzy dostaví.

Pro nastartování a zrychlení metabolismu se rozhodně vyplatí dopřát si pravidelný pohyb, a to ideálně na čerstvém vzduchu. Cvičit je dobré spíše dopoledne, kdy dochází k rychlejšímu spalování. Zapomínat byste neměli ani na důkladný odpočinek a kvalitní spánek. Bez toho by to zkrátka nešlo.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková