Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak vybrat sekačku na trávu?

Chcete mít zahradu upravenou jako z katalogu o zahradničení? Toužíte po dokonalém anglickém trávníku? Udělejte si z ní skvělou vizitku vašeho domu. Sezóna, kdy je nutné sekat trávu, trvá přibližně od dubna do září. Během tohoto období budete někdy muset trávu sekat i 1x týdně. Aby vám práce šla dobře od ruky a mohli jste být s výsledkem spokojeni, bude to chtít kvalitní a vhodně zvolenou sekačku. A jak vybrat tu správnou přesně pro vaše potřeby? Při jejím výběru je nutné zaměřit se hned na několik základních parametrů.

jak-vybrat-sekacku-na-travu

Jak správně vybrat aku sekačku na trávu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Podle čeho vybrat sekačku na trávu

Zde je několik parametrů, podle kterých vybírat sekačku, která bude vyhovovat vašim potřebám:

Pohon

Jedním z nejdůležitějších parametrů, na které se vyplatí zaměřit, je pohon.

Existuje hned několik typů pohonů:

  • elektrický
  • akumulátorový
  • benzínový


Elektrické sekačky se hodí spíše pro menší pozemky. Potěší vás lehkým ovládáním a tichým chodem. Využijete ji nejen na rovině, ale hravě si poradí i s mírným svahem. Nevýhodou je ovšem to, že musíte neustále sledovat přívodní kabel, aby nedošlo k jeho přeseknutí.

Akumulátorové sekačky jsou lehké a tiché. Omezením ale může být nutnost dobíjení akumulátoru.

Benzinové sekačky se hodí pro rozlehlejší zahrady a pro časté používání. Oproti akumulátorovým a elektrickým jsou ale větší a hlučnější.

potreby-pro-kutily


Typ

Na trhu najdete hned několik typů sekaček:

  • rotační
  • bubnové
  • vřetenové
  • robotické


Rotační se vyznačují univerzálním využitím a sběrným košem. Zaměřte si i na velikost sběrného koše. Čím větší má objem, tím více trávy zvládnete posekat bez nutnosti jeho vysypání.

Bubnové jsou jako stvořené pro vyšší trávu a poradí si i s křovím. Nevýhodou je ale jejich vyšší hmotnost.

Vřetenové sekačky se hodí pro udržování anglických trávníků. Trávu nesečou ale zastřihují, takže se jedná o čistý řez a nedochází ke žloutnutí konečků trávy.

Robotické sekačky fungují na principu aku rotační sekačky. Samy trávu posekají a následně se vrátí do nabíjecí stanice

Typ terénu

Pokud máte kopcovitou nebo nerovnou zahradu, může být vhodná sekačka s poháněnými koly nebo sekačka s vysokými koly pro lepší manipulaci.

Cena

Cena je také důležitým faktorem při výběru sekačky. Ruční sekačky jsou obecně nejlevnější, zatímco robotické sekačky jsou nejdražší.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: