Jak vybrat robotický vysavač?

Nenávidíte nejrůznější domácí práce nebo na ně nemáte příliš mnoho času? Není nad to, když je udělá někdo za vás. Tentokrát nepůjde o člena domácnosti, ale o robota. Díky němu se můžete zbavit činností jako je vysávání a vytírání. S tím si totiž hravě poradí robotický vysavač. Ten je úžasným pomocníkem v domácnosti a ušetří vám hromadu času, kterou byste jinak strávili uklízením. Tento moderní způsob úklidu si zamilujete i vy. Jak ovšem vybrat správný model a na co se při rozhodování zaměřit?

jak-vybrat-roboticky-vysavac

Jak vybrat robotický vysavač? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Při rozhodování o koupi robotického vysavače se především zaměřte na typ podlahy, na které bude vysávat, případně vytírat. Pokud tedy máte doma třeba koberce, bude to chtít výkonnější model, který se postará o jejich perfektní vyčištění. Záleží také na konkrétním rozložení místnosti ve vaší domácnosti a na terénu. Vybírejte také podle kapacity baterie, potažmo na tom, jak dlouho se robotický vysavač nabíjí a jaká je pak jeho výdrž. To je jeden z nejdůležitějších parametrů.

Dalším z aspektů, na které se vyplatí zaměřit, je způsob, podle jakého se bude vysavač u vás doma orientovat.  Může tak být bez navigace nebo s navigací. Ty levnější jsou právě bez oné navigace, takže se po domácnosti pohybují náhodně či za pomoci nárazových senzorů a úklid tak není příliš systematický. Úklid pomocí vysavače s navigací, ať už laserovou, kamerovou nebo za pomoci GPS, je efektivnější a provedený za kratší časový úsek.

Rozhodovat se můžete také podle nabízených funkcí. Co všechno takové robotické vysavače mohou kromě vysávání jako takového umět? Je to třeba taková funkce odloženého úklidu, detekce nečistot, ovládání pomocí chytrého telefonu, automatické přizpůsobení se povrchu podlahy, automatické vyprázdnění prachové nádoby nebo indikace plného koše. Vhod vám také přijde UV lampa, která se postará o účinné zničení bakterií.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení