UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat robotický vysavač?

Nenávidíte nejrůznější domácí práce nebo na ně nemáte příliš mnoho času? Není nad to, když je udělá někdo za vás. Tentokrát nepůjde o člena domácnosti, ale o robota. Díky němu se můžete zbavit činností jako je vysávání a vytírání. S tím si totiž hravě poradí robotický vysavač. Ten je úžasným pomocníkem v domácnosti a ušetří vám hromadu času, kterou byste jinak strávili uklízením. Tento moderní způsob úklidu si zamilujete i vy. Jak ovšem vybrat správný model a na co se při rozhodování zaměřit?

jak-vybrat-roboticky-vysavac

Jak vybrat robotické vysavače? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat robotický vysavač

Robotické vysavače jsou stále oblíbenější volbou pro úklid domácností. Pokud se rozhodujete, jaký robotický vysavač si vybrat, zde je několik faktorů, které byste měli zvážit:

  • typ podlahy
  • funkce navigace
  • výkon a funkce
  • velikost vysavače
  • výdrž baterie
  • cena


Typ podlahy

Při rozhodování o koupi robotického vysavače se především zaměřte na typ podlahy, na které bude vysávat, případně vytírat. Pokud tedy máte doma třeba koberce, bude to chtít výkonnější model, který se postará o jejich perfektní vyčištění. Záleží také na konkrétním rozložení místností ve vaší domácnosti a na terénu. 

Funkce navigace

Dalším z aspektů, na které se vyplatí zaměřit, je způsob, podle jakého se bude vysavač u vás doma orientovat.  Může tak být bez navigace nebo s navigací. Ty levnější jsou právě bez oné navigace, takže se po domácnosti pohybují náhodně či za pomoci nárazových senzorů a úklid tak není příliš systematický. Úklid pomocí vysavače s navigací, ať už laserovou, kamerovou nebo za pomoci GPS, je efektivnější a provedený za kratší časový úsek.

Výkon a funkce

Rozhodovat se můžete také podle nabízených funkcí. Ne všechny robotické vysavače jsou stejné. Zvažte, jaký výkon a funkce chcete. Například, jestli máte doma zvířata, bude vhodné vybrat vysavač s vyšší výkonností motoru a lepším filtrem. Dále existují funkce jako například funkce odloženého úklidu, detekce nečistot, ovládání pomocí chytrého telefonu, automatické přizpůsobení se povrchu podlahy, automatické vyprázdnění prachové nádoby nebo indikace plného koše. Vhod vám také přijde UV lampa, která se postará o účinné zničení bakterií.

potreby-pro-kutily

Velikost a tvar vysavače

Robotické vysavače jsou k dispozici v různých velikostech a tvarech. Pokud máte v domácnosti mnoho nábytku, zvažte menší a kulatější model, který se vejde do všech rohů a mezer.

Výdrž baterie

Vybírejte také podle kapacity baterie, potažmo podle toho, jak dlouho se robotický vysavač nabíjí a jaká je pak jeho výdrž. To je jeden z nejdůležitějších parametrů celkové efektivity robotického vysavače. Zvažte, jak dlouho potřebujete vysavač používat bez nabíjení.

Cena

Cena je samozřejmě také důležitým faktorem při výběru robotického vysavače. Zvažte svůj rozpočet a vyberte model s nejlepším poměrem cena/výkon.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: