Dětské křídy

2 položek celkem
Zdobení vlasů dívčí kreativní set s vlasovými křídami v krabici
469 Kč

Zdobení vlasů dívčí kreativní set s vlasovými křídami v krabici může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Křídy, Značkové, Levné, Kvalitní,...

Kód: DS38138561
Romantický popisovací hrníček
103 Kč

Romantický popisovací hrníček může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Hrneček, Křídy, Dárek, Originální, Vtipné,Černá, Čaj, Kafe, Espresso,...

Kód: DS51068616

Křídy pro děti

Křída is not dead! “Počkej, takhle to u tebe jednou doma taky bude vypadat!” ukazovala mi nedávno kamarádka zeď v kuchyni, celou pomalovanou od barevných kříd. Její předškolní holčičky měly zkrátka tvořivého ducha. Úplně jsem je chápala. Ještě dnes mám v paměti ten krásně drolivý zvuk, jak se křída pěkně smýká o pevný povrch a odhazuje za sebou barevné, prašné částice.

My, děti sídlištních her jsme o sobě křídami dávaly vědět úplně všude. Na zídkách palenáků, koridorech pro popelnice, chodnících, a to především – na kalhotách, po celodenním uměleckém vyjádření ve tvaru obtisknutých dlaní. Tím prvním k velké nevoli předsedů bytových družstev, tím posledním pak rodičům, kteří nestačili přivolávat Palmexmana na pomoc s praním. Za ty zástupu panáků, co jsme jich pro naše skákací hry pokreslili celé bloky, ten případný výprask ovšem stál.

Když jsme pak přišli do školních let, setkání s křídou už tak milé nebylo. Brzy jsme pochopili, že křída nemusí být jen pro zábavu, ale i pěkně mučícím nástrojem při zkoušení u tabule. Dobrým efektem ale bylo, že jsme se s její pomocí, a především trpělivosti učitelek, naučili psát. Křída tím pádem získala úplně na jiném významu i při trávení volného času. Náš písemný projev se rozrostl z šipek, určujících směr při hrách, rovnou na celé kostrbaté vzkazy. Čím jsme byli starší, tím bývaly peprnější, především díky naší rozrůstající se slovní zásobě. V jaké znaky pak v pubertě dorostly, o tom se raději nebudu zmiňovat…

Nemůžu si pomoct, ale když dnes procházím sídlišti, těch dětským kreseb a pubertálních vzkazů vídám čím dál tím míň. Je to tím, že jsou dnes technické služby aktivnější, nebo už děti o kreslení křídami ztratily zájem? Pro odpověď jsem si došla ke své desetileté sestřenici. Světe, div se! Křídy ve veřejných prostorech prý existují, ale ony si s nimi slečny barví vlasy! Inu, pokrok nezastavíš. Kde jsou ty doby, co jsme se s “holkama od baráku” navzájem sprejovaly a rodičum tím způsobovaly náběh na infarkt? Jak je vidět, renesanční vynález barevných kříd si našel své uplatnění v každé době!

Pro Dudlu sepsala maminka: Petra Růžičková (SvětPodlePetry.com)

Víte, že nákupem kříd na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětské křídy nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.