UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Guma na gumování

Gumovací gumy

Lidský druh dokázal vymyslet hromadu zajímavých věcí, které pohnuly světem. Mobilní telefon, internet, boty na kolečkách nebo cigaretové žvýkačky, co vyfukují bílý prášek a coby osmiletí caparti jsme se díky nim dokázali cítit jako dospělí. Člověk zároveň vytvořil takové produkty, které jsou vysoce užitečné, ale jakmile je nejvíce potřebuješ a trháš si z jejich nekonečného hledání proudy vlasů, nemůžeš je najít.

Jen si to představ. Jsi v druhé třídě základní školy a na hodině matematiky rýsuješ úsečku. Nebo se alespoň snažíš. Z hluboké snahy nalinkovat co nejpřesnější čáru vyplazuješ jazyk, aniž by sis to uvědomil, a sleduješ prsty klouzající po průhledném pravítku. Usmrkanej kluk, co sedí vedle tebe a začíná se vztekat nad zlomeným hrotem obyčejné tužky, drkne do stolu. A z úsečky máš abstraktní umění.

Přestože bys v galerii plné obrazů možná uspěl, paní učitelka by tě za takovou práci nepochválila, a tak začínáš lovit v penálu. A napětí stoupá. Jak je možné, že pastelky máš ostrouhané a seřazené podle barev, bombičky v peru doplněné, ale ta zatracená guma nikde? A tak se otáčíš po usmrkaném klukovi, co už stihl udělat ze sešitu cáry papíru, a dvojici holek sedící za tebou. Sháníš se po gumě a doufáš, že tě pančelka neobviní z vyrušování.

Je ti pětadvacet a studuješ vysokou školu. Místo přecpaného penálu gelovkami a fixami všech možných barev nosíváš jedinou tužku pohozenou kdesi po batohu. Místo gumy se spoléháš na zběsilé škrtání a propisky sháníš po studentech v okolí.

Je ti osmadvacet a dřímá v tobě duše umělce. V koženém pouzdře, které jsi ulovil za třicet korun na bleším trhu, skladuješ tužky různých tvrdostí. Zatímco sedíš v kavárně nad šálkem jemně pražené kávy s labutí stvořenou z mléčné pěny, načrtáš tužkou základní skicu. S výsledkem nejsi spokojen, a tak lovíš v batohu tu jednu jedinou věc, na které visí celé tvoření a spokojeně strávené odpoledne. Jak se snažíš špatně nakreslenou čáru opravit, tuha se ti roztírá po hraně tvé pravé dlaně, čímž obrázek mažeš víc a víc. A přestože se na tebe roztomilá baristka nepřestává usmívat a za oknem po týdnu konečně vysvitlo slunce, nezbude ti nic jiného než v naprostém zoufalství balit skicák zpátky do batohu a snít o životě, v němž konečně přestaneš gumy ztrácet a budeš jich mít po kapsách víc než dost.

Pro Dudlu napsala: Marie Bydžovská

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem gumy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás gumovací gumu nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky