Co je to promo kód?

Promo kód není úplně až tak rozšířená věc, nicméně i tak se docela využívá. Pojďme si říct, co to vlastně promo kód je. Znáte ten pocit, když si tak surfujete na internetu a přemýšlíte nad tím, co byste si koupili? Já ano. Na internetu můžeme najít tolik věcí ke koupi.

co-je-to-promo-kod
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Oblečení, spodní prádlo, boty, nebo třeba elektroniku, či šperky a doplňky. Já třeba osobně nejraději nakupuji šperky, kosmetiku a oblečení. Ceny na internetových obchodech se pohybují různě, od pár desítek korun po několik stovek korun. Elektronika už se samozřejmě pohybuje mnohem výše - v řádu tisíců.

Já ale elektroniku moc nenakupuji. Výjimečně, když potřebuji novou. Je pravda, že za tento rok jsem si musela koupit tři notebooky, protože jsem měla smůlu a dva se mi bohužel rozbily. Díky bohu už je toto období za mnou. Abych ale příliš neodbočovala od tématu, pojďme si sdělit, co je to vlastně ten promo kód.

Promo kód je vlastně slovo skládající se z písmen, nebo čísel. Když ho zadáte do nákupního košíku se zbožím, dostanete slevu na celou sumu zboží. Dejme tomu, že máte zboží v hodnotě deseti tisíc a dostanete patnácti procentní slevu, pak výsledná částka, kterou zaplatíte, bude 8500 korun, to znamená 1500 korun jste dostali slevu.

Často se promo kód internetovými e-shopy uděluje například za věrnost zákazníka, za stále měsíční nákupy, nebo třeba za nasbíraný kredit či při různých jiných akcích.

vyfakturuj-dudlu-zahalka-fakturacni-program

Vyzkoušejte zdarma nejpopulárnější fakturační program - VyFakturuj.cz

Osobně už jsem někdy pár promokódů dostala a je to opravdu skvělé, když promo kód dostanete a můžete ho využít. To se pak člověku mnohem lépe nakupuje a ještě raději se do internetového e-shopu vrací, než předtím. Je taky dobré zmínit, že většina promo kódů je omezena časově, to znamená, že jej musíte využít za určitou dobu, jinak vám sleva bohužel propadne a vy budete akorát nešťastní.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu kasičky a pokladničky: