Co je semolina?

Milujete těstoviny na různé způsoby? Dopřejte si je ve zdravější variantě. Parádní volbou a hitem zdravé výživy jsou semolinové těstoviny. A co to vlastně semolina je a jaké má výživové hodnoty? Semolina je druhem mouky. Získává se z tvrdozrnné pšenice, která na rozdíl od té klasické přináší spoustu výhod pro lidské zdraví.

co-je-semolina

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Vyniká svým vysokým obsahem bílkovin a minerálních látek. Navíc má také výrazně nižší glykemický index. Pro zdraví je tak semolinová mouka mnohem vhodnější. Skvělá je na výrobu těstovin, a to hlavně z toho důvodu, že se nerozváří, tudíž pak těstoviny nelepí. Semolinová mouka se parádně hodí i na výrobu kuskusu, bulguru nebo chalvy.

Z jakého důvodu byste měli dát přednost těstovinám ze semolinové mouky a proč jsou tou správnou volbou pro zdravý a vyvážený jídelníček? Díky nižšímu glykemickému indexu, který mají těstoviny ze semoliny díky vysokému obsahu lepku, vás zasytí na mnohem delší dobu, takže nás po obědě nebo večeři nehodí mlsná.

Podle odborníků na zdravou výživu a zdravý životní styl jsou semolinové těstoviny tou správnou volbou, a to z mnoha důvodů. Semolinová mouka má vyšší nutriční hodnotu. Díky nízkému glykemickému indexu vám zajistí pocit sytosti po mnohem delší dobu než v případě konzumace běžných těstovin. Navíc si těstoviny ze semolinové mouky získávají svoji typickou žlutou barvu přirozeně, a tak se už nemusí nijak dobarvovat, jako tomu u jiných druhů těstovin někdy bývá. Do semolinových těstovin také není nutné přidávat vejce.

Příprava jídel s tímto typem těstovin je navíc velmi jednoduchá a pohodlná. Semolina je typická svým vysokým obsahem lepku, který zajišťuje těstovinám lepší pružnost, a proto je tak snazší si semolinové těstoviny připravit. Dopřát si je můžete na mnoho různých způsobů, zkrátka tak, jak je máte nejraději.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení