Jak uvařit kukuřici?

Znáte kukuřici? Potom jistě víte, že je to žlutá zelenina, která je opravdu výborná. Má v sobě tolik vitamínů, že se jí dokonce říká vitamínová bomba. Obsahuje jich totiž neskutečně mnoho - mezi tyto vitamíny patří vitamín B, draslík, hořčík, železo, zinek, selen, vlákninu, bílkoviny, glukózu, nenasycené mastné kyseliny a mnoho dalších.

jak-uvarit-kukurici

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pokud budete tedy kukuřici pravidelně konzumovat, nejen že si pochutnáte, ale i tělo vám za to bude neskutečně vděčné. V obchodech ji kdykoliv najdete a to je obrovská výhoda, protože je dostupná skoro všude a velmi pozitivně prospěje vašemu zdraví. Existuje několik druhů kukuřice, které můžeme rozlišovat. Mnozí o tom ani neví, a tak si to tedy pojďme rozebrat pěkně dopodrobna:

 1. Cukrová kukuřice - ta se využívá k běžné konzumaci. Chutná opravdu výborně, asi nejlépe ze všech druhů kukuřic, bylo by ale dobré, kdybyste ji co nejdříve zpracovali, protože ji nelze uchovávat příliš dlouho. Hodí se skvěle jak na samotnou konzumaci, tak i do salátů jako jedna z ingrediencí.

 2. Pukancová kukuřice - tuto kukuřici mají asi nejradši ti lidé, kteří rádi jedí popcorn. I já patřím k jedním z nich a musím říct, že popcorn opravdu zbožňuji.
  Krmná kukuřice - není moc sladká a tak ji nemají všichni lidé až tak rádi. Pokud vám ale vyhovuje, můžete ji bez problému použít například do jídla.

 3. Kukuřice moučná a obecná - zřejmě ji na našich polích ale jen tak nenaleznete.

  Jak uvařit kukuřici

  Je nejlepší kukuřici ponechat v listech vlastně až do té doby, kdy ji budete chtít uvařit, protože jinak se její chuť velmi rychle vytratí.

  Vařená kukuřice

  Záleží na typu kukuřice. Předvařená se ale tradičně vaří deset minut, někdy i méně, podle velikosti klasů kukuřice. Pokud si kukuřici tedy chcete připravit, nezbývá než popřát vám dobrou chuť a ať si pochutnáte!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení