UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak uvařit vejce v mikrovlnce?

Vejce si můžete připravit nejenom v hrnci s vodou na plotně, ale dokonce i v mikrovlnce. Zjistěte, jak uvařit vejce v mikrovlnce tak, abyste si na nich pochutnali a využili jejich skvělé výživové hodnoty.

uvarit-vejce-mikrovlnka
Jak uvařit vejce natvrdo v mikrovlnce?

Návod jak uvařit vejce v mikrovlnce

Vejce jsou zdraví velmi prospěšná a mají vysokou nutriční hodnotu. Obsahují spoustu cenných látek, jako například bílkoviny, vitamíny A, D, E, K a vitamíny skupiny B, železo, fosfor, draslík, zinek a další. Obsahují poměrně velké množství mastných kyselin, které mají protizánětlivé vlastnosti a pomáhají bojovat proti kardiovaskulárním chorobám.

Postup při vaření

K vaření vajec v mikrovlnné troubě je nutné přistupovat obezřetně, protože při nesprávné manipulaci může dojít dokonce až k výbuchu. V mikrovlnce si můžete připravit nejenom vejce natvrdo, ale i naměkko, nebo dokonce i vajíčka míchaná.

kuchynske-vychytavky

Držte se následujících rad:

  1. Prvním krokem k tomu, abyste předešli explozi vajíček v mikrovlnné troubě, je nastavení nízkého výkonu mikrovlnky. Vajíčko naměkko či natvrdo uvaříte v mikrovlnce podobně jako v hrnci. Odlišná je jen doba, po kterou se vajíčka vaří. Vybrat si můžete hned z několika variant.

  2. Jednou možností pro uvaření vajíček naměkko je rozklepnout vejce do vymazaného šálku. Poté je nutné propíchnout žloutek pomocí párátka. Předejdete tak rozprsknutí vajíčka. Hrníček pak zakryjte poklopem a 1 minutu vařte vejce, a to na poloviční výkon. Po uplynutí této doby ještě nechte 1 minutu vejce uvnitř. V případě, že chcete mít vajíčko uvařené natvrdo, pak prodlužte dobu vaření na 3 minuty.

  3. Další způsob se liší tím, že se vajíčka vaří ve skořápce. V tomto případě vložte vajíčka do misky s vodou, aby byla úplně ponořená. Vařte 4 minuty na poloviční výkon a pak je už jen opláchněte pod studenou vodou a oloupejte.

  4. Pro míchaná vajíčka připravená v mikrovlnce stačí jen vajíčka vyklepnout do misky, vložit do mikrovlnky a opět zapnout na poloviční výkon. Vajíčka je jen nutné občas promíchat.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: