UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Hasičská auta

Hasičské auto

Auto. Toto slovo maminky chlapečků slyší až příliš často. U nás se třeba jednalo dokonce o první synovo slovo. Toto výraz používal náš starší syn neustále. Díky němu vytvářel i první jednoduché věty. Velmi oblíbená věta byla například: „Auto ňam, ňam,“ kterou syn používal vždy, kdy jsme šli nebo jeli kolem benzínové pumpy. Zpočátku kluci nerozlišují typy aut a potěší je úplně vše, co auto alespoň připomíná a má to kola. Později se to však začíná měnit a chlapečci už dobře vědí, že aut je spousta druhů a které jsou jejich neoblíbenější.

U mnohých z nich jsou to právě auta hasičská. Dalšími oblíbenými jsou bagr, nakladač nebo třeba auta popelářská. Ale podle mých zkušeností a zkušeností maminek z mého okolí je hasičské auto asi nejoblíbenější. V jednu chvíli jsme měli těchto aut doma snad deset. Pokaždé, když chtěl náš první syn auto a zeptali jsme se jaké, zněla odpověď: „hačiči.“ Jakmile kolem nás na ulici projelo jakkékoliv velké červené auto volal syn nahlas: „hačiči, hačiči!“

Zážitky s auty začínají u chlapečků již v době, když jsou ještě v kočárku. Náš mladší, nyní roční syn, začal nedávno sám chodit. Vždy, když ho chci na chvíli vytáhnout z kočárku, aby se prošel a unavil, zamíří ihned k silnici, kde vidí auta. Vždy se ho pokusím odnést co nejdál a ukázat mu jiné krásy přírody, například nějakou kytičku. Jakmile ho však položím, ihned se zorientuje a neomylně zamíří opět k silnici, kde vidí jezdit auta. Téma hasičské auto jsem dokonce využila pro své studium, kdy jsem potřebovala výrobek z kartonu. A co jiného vyrobit než auto? A ještě k tomu hasičské? Já si splnila svůj úkol do předmětu pracovní činnosti (studuji učitelství pro 1. stupeň) a syn byl navíc nadšený. Co víc si přát, že?

Pro Dudlu napsala: Sylvie Gorková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hasičského auta na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hasičské auto pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-auto-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky