UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nastavit wifi router?

Jak nastavit wifi router a co je  vlastně wifi router? WiFi router je zařízení, které vysílá signál WiFi ve vaší domácnosti. Umožňuje připojit více zařízení najednou a vytváří také soukromé spojení mezi těmito zařízeními a internetem. WiFi router je nejdůležitějším zařízením v domácí síti, protože poskytuje centrální zdroj připojení pro všechna ostatní zařízení v síti.

jak-nastavit-wifi-router

 Jak nastavit antény wifi routeru? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nastavit wifi router

WiFi router dokáže vysílat signál přes stěny a podlahy, takže dosáhne ke každému zařízení, které je k němu připojeno. To znamená, že i když se váš telefon nachází v jiné místnosti, než kde sedíte, může se připojit k internetu, pokud je v dosahu vysílaného signálu router WiFi.

darky-pro-ajtaky

Existuje mnoho různých typů WiFi routerů, ale všechny fungují podobně:

  1. První věc, kterou musíte při nastavování směrovače wifi udělat, je ujistit se, že máte vše, co potřebujete. To znamená, že v blízkosti nejsou žádné jiné bezdrátové sítě, a pokud ano, pak změnit jejich názvy, aby nebyly v konfliktu s tou vaší. Měli byste také zkontrolovat, zda mezi vaším počítačem a směrovačem nejsou žádné překážky, například silné zdi nebo kovové předměty.

  2. V druhém kroku budete potřebovat také ethernetový kabel. Jeden konec zapojíte do zadní části počítače a druhý konec do jednoho z portů modemu/směrovače.

  3. Pokud nemáte žádné volné porty, budete možná potřebovat další adaptér, který umožňuje připojit více zařízení najednou pouze přes jeden port modemu/směrovače.

  4. Po připojení obou konců ethernetového kabelu by se měl automaticky nainstalovat do obou zařízení (počítače a modemu).

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: