Jak zesílit wifi?

Víte, jak zesílit wifi? Výhod zesílení wifi je mnoho. Silnější signál může přijímat více zařízení, což znamená, že stejnou síť wifi může používat více lidí. Systémy pro zesílení wifi také snižují rušení a zlepšují celkový výkon sítě.

jak-zesilit-wifi

Jak podomácku zesílit signál wifi? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak co nejlépe zesílit signál wifi?

Zesilovače wifi jsou také známé jako opakovače nebo zesilovače, ale všechny dělají v podstatě totéž: zvyšují sílu signálu vašeho routeru, takže se signál šíří dál a pokrývá větší oblast ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Možná si říkáte, proč byste se měli zabývat wifi zesilovačem, když už máte slušný router.

Proč použít zesilovač wifi?

 1. Vaše internetové připojení je sdíleno mezi více zařízeními a každé z nich potřebuje neustále odesílat a přijímat data z internetu (například když sledujete Netflix).

  Pokud jedno zařízení využívá příliš velkou šířku pásma, ostatní zařízení v síti se zpomalí nebo dokonce úplně odpojí.
  V tomto případě se hodí zesilovač wifi. Ten pomáhá vyrovnat zátěž tím, že zesiluje signál pro zařízení, která využívají příliš velkou šířku pásma (alespoň do doby, než si všichni ostatní uvědomí, co se děje).

 2. Žijete v oblasti, kde není v okolí mnoho bezdrátových sítí a kde není dostatečné pokrytí z blízkých mobilních věží (nebo je možná bezdrátových sítí příliš mnoho).

darky-pro-ajtaky

Jak zesílit wifi

Existují dva způsoby, jak zesílit wifi - jeden je jednoduché, ale poněkud drahé řešení, a další jsou levnější, ale mají své nevýhody.

 1. Použijte adaptér powerline

  Adaptéry powerline využívají jako síťový kabel elektrické vedení vašeho domu, takže jsou ideální, pokud máte silné zdi, které blokují síťový signál, nebo pokud v místnosti, kde se chcete připojit, není ethernetová zásuvka. Dvojice adaptérů Powerline stojí přibližně 2000 korun, což je více než mnoho směrovačů, ale méně než většina přístupových bodů (AP). Můžete si také koupit sady, které obsahují jak přístupový bod, tak jeden nebo více adaptérů Powerline.

 2. Kupte si extender nebo opakovač

  Extender nebo opakovač jednoduše přeposílá signál ze směrovače nebo přístupového bodu a rozšiřuje tak jeho dosah do oblastí, kam by jinak nedosáhl. Obvykle je levnější než koupě nového směrovače nebo přístupového bodu, protože nemá žádné další funkce; pouze opakuje signál z jakéhokoli zařízení, které ho vysílá.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku: