Jak těžit ethereum?

Ethereum je kryptoměna (ETH) a zároveň veřejná distribuovaná výpočetní platforma, jejíž operační systém je založený na tzv. blockchainu, s otevřeným zdrojovým kódem a funkcí inteligentních smluv (skriptů).

jak-tezit-etherum

Jak těžit ethereum v mobilu (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co to je ethereum

Ethereum podporuje modifikovanou verzi Nakamotova konsensu prostřednictvím přechodů mezi stavy na základě transakcí. Ethereum vyvíjí švýcarská nezisková organizace Ethereum Foundation za přispění skvělých mozků z celého světa.

Ethereum navrhl koncem roku 2013 Vitalik Buterin, výzkumník a programátor kryptoměn. Vývoj byl financován z online crowdsale, který probíhal od července do srpna 2014. Systém byl spuštěn 30. července 2015, přičemž pro crowdsale bylo "předminováno" 11,9 milionu mincí. To představuje přibližně 13 % celkové nabídky v oběhu v roce 2019.

Ethereum Classic a Ethereum

V roce 2016 bylo ethereum rozvětveno na dva samostatné blockchainy:

  • Ethereum Classic (ETC)
  • Ethereum (ETH)

K forku došlo poté, co hacker ukradl etherové tokeny v hodnotě 50 milionů dolarů z účtu společnosti The DAO. Hacker získal přístup k soukromým klíčům společnosti The DAO tak, že využil chyby jednoho z jejích vývojářů, což mu umožnilo odčerpat část jejích prostředků na svůj osobní účet, než byl zastaven.

darky-pro-ajtaky

Jak těžit ethereum

Pokud to s těžbou na počítači se systémem Windows myslíte vážně, musíte si pořídit kopii programu Claymore Miner. Jedná se o nejoblíbenější ethereum miner pro grafické karty AMD. Je dobře optimalizován pro získání maximálního výkonu z grafického procesoru a je také vybaven některými funkcemi, které usnadňují jeho používání. Nejnovější verze (12) obsahuje podporu pro Siacoin, což je skvělá alternativa k ethereu.

Následující pokyny by měly fungovat ve všech verzích systému Windows (včetně Windows 7):

  1. Stáhněte si claymore miner

  2. Navštivte stránku pro stažení programu Claymore Miner a klikněte na "Download" v části "AMD Download". Budete přesměrováni na jinou stránku, kde si můžete stáhnout nejnovější verzi programu Claymore Miner.

  3. Klikněte na "Start" a začněte stahovat soubor s názvem claymore-12-5-0_win64_cuda9.zip.

  4. Po stažení klikněte na "Extract All Files" (Rozbalit všechny soubory) a rozbalte je do složky, kde chcete mít svůj těžební program uložen (např. na ploše).

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: