UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak koupit ethereum?

Ethereum je platforma založená na blockchainu, kterou lze použít k vytváření decentralizovaných aplikací běžících v síti peer-to-peer. Ether (ETH) je digitální měna systému ethereum, kterou lze použít k placení transakčních poplatků a výpočetních služeb v síti ethereum.

jak-koupit-ethereum

Ethereum jak koupit (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co je ethereum

Ethereum vymyslel Vitalik Buterin, 23letý programátor z Toronta, který se později stal spoluzakladatelem časopisu Bitcoin a nyní vede projekt Ethereum s názvem Bitcoin Magazine. Myšlenka etherea byla inspirována jeho vlastními zkušenostmi s bitcoinem. Viděl omezení jeho skriptovacího jazyka a rozhodl se místo toho vytvořit vlastní blockchainovou platformu založenou na inteligentních kontraktech. 

Jak koupit ethereum

Nejjednodušší způsob, jak si koupit ethereum, je použít coinbase. Coinbase je kryptozprostředkovatel se sídlem v USA, který prodává ether a bitcoin za fiat měnu (americké dolary) a účtuje si za to 1,49% poplatek.

Coinbase můžete použít také k nákupu tokenů ETH pomocí kreditní karty nebo bankovního účtu, ale poplatky budou vyšší než při nákupu bankovním převodem. Chcete-li začít používat službu coinbase, musíte si vytvořit účet a ověřit svou totožnost zadáním některých osobních údajů včetně jména, data narození, adresy, telefonního čísla a e-mailové adresy.

Po tomto úvodním kroku budete vyzváni k přidání platební metody. Jako preferovanou platební metodu si můžete vybrat z debetní karty nebo bankovního převodu, pokud v současné době nakupujete kryptoměny v hodnotě nižší než 220 000 korun týdně. Pokud byste chtěli týdně nakupovat více než tuto částku, budete muset ověřit svou totožnost nahráním průkazové fotografie a v mnoha případech také předložit doklad o bydlišti.

darky-pro-ajtaky

Jakmile je vše nastaveno, je čas na nákup etherea!

  1. Otevřete si účet coinbase.
  2. Přejděte do Nastavení účtu > Platební metody.
  3. Vyberte možnost - Přidat platební metodu.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: