UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zjistit heslo wifi?

WI-FI (dále wifi) je bezdrátová síťová technologie, která umožňuje připojení k internetu bez použití kabelů. Sítě WI-FI se často nazývají "hotspoty", protože k přenosu dat mezi zařízeními používají rádiové signály. Většina lidí má sítě WI-FI ve svých domácnostech a firmách. Najdete je také v některých hotelech, kavárnách a restauracích.

jak-zjistit-heslo-wifi

Jak se dá zjistit heslo na wifi v počítači? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se připojit k WI-FI?

Pokud používáte notebook nebo tablet s vestavěnou wifi, budete se moci k těmto hotspotům připojit automaticky. Poznáte, kdy jsou k dispozici, protože se na obrazovce vašeho zařízení zobrazí jako dostupná síť. Jestli se chcete připojit k domácí síti wifi někoho jiného, budete nejprve potřebovat jeho svolení - jinak by to mohlo být nezákonné!

Jak zjistit heslo WI-FI?

(1) Zjištění IP adresy směrovače

Prvním krokem je zjištění IP adresy směrovače. Může se jednat o pevnou nebo dynamickou adresu, která se pravidelně mění. Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte obě a zjistěte, která bude fungovat.

darky-pro-ajtaky

(2) Pomocí systému Windows XP

Používáte-li systém Windows XP, přejděte do nabídky Start, vyberte možnost Spustit a do zobrazeného pole zadejte příkaz cmd. Po dokončení stiskněte klávesu Enter.

Pokud se příkaz Spustit nezobrazí, klikněte na tlačítko Start, pak na Všechny programy a pak na Příslušenství a na Příkazový řádek. Zobrazí se další okno s blikajícím kurzorem - to je příkazový řádek.

Do příkazového řádku zadejte příkaz ipconfig/all (ujistěte se, že mezi ipconfig a /all není mezera ).

Systém odpoví informacemi o vašem síťovém připojení včetně adresy IPv4 (ta, která končí na .0). Tu si někam zapište, protože ji budeme později potřebovat!

(3) Pomocí systému Windows 7

Pokud používáte systém Windows 7 nebo Vista, přejděte do nabídky Start, do vyhledávacího pole zadejte příkaz cmd a stiskněte klávesu Enter .

Zobrazí se další okno s blikajícím kurzorem - to je příkazový řádek. Do příkazového řádku zadejte ipconfig/all (ujistěte se, že mezi ipconfig a /all není mezera ). Systém odpoví informacemi o vašem síťovém připojení, včetně následujících údajů.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: