Jak změnit heslo na wifi?

Jak změnit heslo na síť wifi? Když měníte heslo k wifi, většinou to znamená, že ho chcete více zabezpečit. Změnu hesla routeru lze provést několika různými způsoby v závislosti na typu routeru, který máte. 

jak-zmenit-heslo-na-wifi

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si změnit heslo na wifi

Zde je několik kroků, které je třeba dodržet:

  1. Ke změně nastavení směrovače použijte webové rozhraní. To obvykle naleznete zadáním adresy 192.168.1.1 do adresního řádku prohlížeče a stisknutím klávesy "Enter" na klávesnici.

  2. Pokud to nefunguje, zkuste místo toho zadat 192.168.0.1 (nebojte se, že to vypadá divně - je to jen IP adresa).

  3. Pokud se můžete přihlásit, ale nemůžete najít možnost změny hesla WiFi, zkuste obnovit tovární nastavení routeru a začít znovu od začátku (pokud je to možné).

  4. Před tímto úkonem se ujistěte, že jste si uložili všechna nastavení, aby nedošlo k jejich vymazání během procesu.


Jak změnit heslo na wifi

Pokud si nejste jistí, zda si nové heslo k síti zapamatujete, existují způsoby, jak si ho snáze vybavit. Pokud jste například oprávněni změnit název sítě wifi, můžete jej nahradit něčím zapamatovatelným, například "Moje první síť wi-fi".

darky-pro-ajtaky

Pokud nevíte, jak změnit heslo sítě wi-fi na směrovači, zde je návod

  1. Přihlaste se do panelu správce směrovače a klikněte na položku "Wireless" nebo "Wireless Settings". Pokud nevíte, jak se přihlásit, přečtěte si našeho průvodce, jak se přihlásit do panelu správce sítě.

  2. Klikněte na "Wireless Security" (Zabezpečení bezdrátové sítě) nebo "Security Mode" (Režim zabezpečení) a poté vyberte WPA2-PSK (AES). 


Bezpečnostní protokol WPA2 šifruje všechna data odesílaná prostřednictvím sítí WiFi, takže se k nim mohou připojit a používat je pouze oprávnění uživatelé. Zabraňuje také neoprávněnému používání.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: