UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kloubní výživa

Výživa pro klouby

O kloubní výživu jsem se nikdy nezajímala. Ostatně, nebyl k tomu ani žádný důvod. V dobách, kdy jsem ještě měla televizi, jsem nanejvýš čas od času postřehla reklamu na doplňky stravy, která byla určená právě pro klouby. Podle ní se i stařík o berlích či babička v letech jako mávnutím kouzelného proutku proměnili v čiperné seniory, kterým najednou nečinilo žádné potíže zdolat kdejaký strmý kopec a na kole vyrazit na mnohakilometrovou trasu. Maximálně jsem se takové reklamě pousmála a po chvilce na ni zapomněla.

Podobně jsem reagovala i tehdy, pokud si někdo z mých známých nebo přátel postěžoval, že ho bolí klouby. Jednou to bylo koleno, jindy kyčle. Politovala jsem, popřála hodně zdraví. Ale upřímně, protože jsem nikdy žádnými problémy s klouby netrpěla, moc jsem si tyto zdravotní potíže vlastně ani nedokázala představit.
A pak to přišlo. Syn se narodil jako uplakané a bezodkladné miminko s úpornými celonočními kolikami. Vyžadoval nošení. Celé dny a celé noci. Nejdříve se ozvala pro mě poněkud neznámá bolest zad. Začala jsem cvičit a bolest se o něco zmírnila. Ale místo ní přišly na řadu kolena a kyčle. Poprvé jsem zjistila, jak nepříjemné mohou bolesti kloubů být. A to jsem ještě zdaleka nebyla žádná stařenka. Na rozdíl od zad ovšem cvičení na klouby prakticky nepomáhalo. Ani trošičku, dokonce mně přišlo, že se po něm snad cítím ještě hůř. Když jsem si poprvé do vyhledávače zadala spojení „kloubní výživa, měla jsem z toho rozporuplné pocity. Od té doby jsou ale výživové doplňky na klouby součástí mé lékárničky a já každý den poctivě zobu tabletky s kolagenem. Co je ale nejdůležitější, efekt se skutečně dostavil a klouby už nebolí.

A víte, že nejedna kloubní výživa přispívá svým složením dokonce i k pružnosti pleti a zabraňuje předčasnému vzniku vrásek? V neposlední řadě posiluje nehty a potřebné látky dodává také vlasům, které jsou po ní pevnější a celkově vypadají na první pohled zdravěji. Mně kloubní výživa pomohla, klouby už mě nezlobí. Ale jako prevenci a kvůli širokému spektru zajímavých zdravotních účinků ji beru i dál.

Pro Dudlu napsala: Jitka Kučová