UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kreatin

Kreatin

Sport je mým koníčkem, místo, kde se odreaguji. Miluji vyplavit endorfiny a po cvičení se cítit dobře. Sportuji převážně rekreačně, moje oblíbená kombinace je kardio cvičení a posilování celého těla. Často cviky kombinuji, nemám ráda stereotyp. Ráda cvičím s gumou nebo posiluji se svou vahou. Dokonce jsem si nedávno koupila běžecký pás. A navíc každoročně si platím lekce jógy, kde si protáhnu, zpěvním svaly a zregeneruji mysl.

Určitě znáte přísloví, bez práce nejsou výsledky. Ano, oni opravdu nejsou. Těžká práce, zlepšování vede k výsledkům. Aspoň u mě to tak funguje! Pro mě je důležitý cíl, stanovit si ho a jít si za ním. Ten pocit po dosažení je k nezaplacení. Pro udržení dobré zdravotní kondice mně napomáhá strava. Jsem zastáncem pravidelné a dobře vyvážené stravy. Často ji doplním vitamíny, minerály nebo suplementy. Například kreatin.

Ten nejčastěji zařazuji před tréningem, jehož dodatečný příjem mi zajistí energii, nabití svalové hmoty, a tím pádem zvýšení výkonnosti během tréningu. Výhodou těchto doplňků stravy je jejich dostupnost. Na trhu najdeme širokou škálu výrobců. Vybírat můžete z tabletových, kapslových nebo práškových přípravků. Dále je rozhodující cena, typ výrobce a gramáž. Já preferuji práškovou formu kreatinu. Ráda si ho připravuji v podobě koktejlu, obohaceného o banán nebo jahody. Pokud chcete navýšit svalovou hmotu, cítit se fyzicky dobře, zařazení kreatinu bude pro vás rozhodně přínosem. Co bych ale podotkla, při konzumaci doplňků stravy, nezapomínejte na správnou a vyváženou stravu ve vašem jídelníčku. Dalším bodem je respektovat podmínky správného dávkování. Dle mých zkušeností je nejlepší dávkovat kreatin po dobu třech týdnů a následně zařadit několikatýdenní pauzu, kolem dvou týdnů.

Pozor, dlouhodobé předávkovaní může vyvolat následnou negaci našeho těla na kreatin, což by mohlo omezit požadované výsledky. Proto je potřeba vyzkoušíte, co vašemu tělu bude vyhovovat. Hlavně naslouchejte svému tělu, ono samo dobře ví, co potřebuje!

Pro Dudlu napsala: Ditex