UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak dosáhnout orgasmu?

Orgasmus bývá tím nejintenzivnějším zážitkem během sexu nebo masturbace. Ne nadarmo se mu ostatně říká vyvrcholení. Orgasmus působí pozitivně nejen na naše tělo, ale mysl. Člověk je po orgasmu klidnější, uvolněnější, vyrovnanější, orgasmus působí proti stresu, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje imunitu, snižuje hladinu cholesterolu, zvyšuje plodnost, napomáhá hubnutí a má spoustu dalších neméně úžasných výhod. Co když má ale někdo problém orgasmu dosáhnout? Přečtěte si tipy, jak se o tento nepopsatelně nádherný zážitek nepřipravit.

jak-dosahnout-orgasmu

Jak na orgasmus? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak dosáhnout orgasmu u muže?

Mužský orgasmus? Obecně se má zato, že muži nemají s dosažením orgasmu problém. Opak je ale často pravdou. Nemožnost dosažení orgasmu u mužů je často dávána do protikladu s předčasnou ejakulací.

Tato nemožnost může být způsobena různými faktory. Často je na vině nepříliš silná erekce. Problémem bývá nízký sexuální apetit, kdy nemá muž na sex chuť. Může za ní však stát i špatný životní styl. Kouření, nadměrná konzumace alkoholu, nekvalitní strava aj. způsobují nízké libido, nekvalitní erekci nebo nemožnost erekce vůbec dosáhnout.

Nekvalitní erekci ovlivňují také psychické problémy jako například stres, deprese apod. Problémy s erekcí mohou zapříčinit i zdravotní problémy jako například zvětšená prostata, délka nebo tvar uzdičky penisu apod. V tomto případě není vhodné oddalovat návštěvu praktického lékaře, který vás vyšetří a následně pošle na specializované pracoviště.

Dalším problémem, který nevede k dosažení orgasmu u muže, je jeho oddalování. Orgasmu by tedy neměl dosáhnout moc brzo, ale na druhou stranu ani o moc později.

Neméně důležitým aspektem k dosažení orgasmu u muže je samozřejmě také kvalitní sex. Měl byste upřímně říct své partnerce, co se vám líbí a co naopak rádi nemáte. Promluvte si s ní o vašich sexuálních fantaziích. Nebojte se experimentování ani v oblasti různých sexuálních poloh, vyzkoušejte i neobvyklá místa na sex. Nedejte stereotypu v sexu šanci. Můžete vyzkoušet i různé erotické pomůcky, kterých je pro muže opravdu hodně od análních kolíků na masáž prostaty přes masturbátory až po nafukovací panny.

hracky-pro-dospele

Jak dosáhnout orgasmu u ženy?

Ženský orgasmus? Nemožnost dosažení orgasmu je u žen častější. Ženy navíc mohou dosahovat různých druhů orgasmů. Není zkrátka orgasmus jako orgasmus, každý má svá specifika. Mohou mít orgasmus vaginální, kterého dosahují přes stimulaci G bodu, klitoridální drážděním poštěváčku, cervikální při dráždění děložního hrdla, bradavkový při laskání bradavek. Záleží jen na ženách, jaký typ orgasmu preferují.

Při cestě za orgasmem je důležité, abyste se naučily poznávat a vnímat svoje vlastní tělo. Měly byste zkoumat, jaké doteky a na jakých místech vám dělají dobře, v jaké rychlosti nebo intenzitě. Jedině tak budete schopny svým partnerům říci, co přesně chcete. Své tělo poznáte nejlépe pomocí pravidelné masturbace. Před samotným sexem je hlavně u žen důležitá předehra. Během ní by měl partner ženu různě hladit, laskat nebo dělat další věci, které jí jsou příjemné. Pokud není žena během předehry dostatečně vzrušená, může to cestu k orgasmu zkomplikovat.

Během milostných radovánek je nejlepší oprostit se od veškerých myšlenek a jen se oddávat kouzlu okamžiku. Lehce se to řekne, ale hůře se to někdy dělá. Zkuste se uvolnit, zrelaxovat tělo i mysl, soustředit se jen na svoje a partnerovo tělo a nemyslet na nic jiného. Pokud máte problémy s dosažením orgasmu, vůbec na něj nemyslete, protože tím spíše ho nedosáhnete. Touha po tom, aby žena dosáhla vyvrcholení a uspokojila tím partnera zapříčiní to, že orgasmu ve finále nedosáhne.

Pokud víte, že snažení muže nikam nevede, rozhodně orgasmus nepředstírejte. Partner bude spokojený a bude si myslet, že všechno udělal správně, takže bude s největší pravděpodobností stejnou techniku opakovat příště a vy opět nebudete uspokojená a budete muset orgasmus předstírat znova. Což vás dostane do začarovaného kruhu, ze kterého budete horko těžko hledat cestu ven.

Základem úspěchu ve vztahu je důležitá komunikace. A na tento fakt by se nemělo zapomínat ani v případě sexu. V dnešní době už není hovoření o milování obecně tabu, ale někdy ve vztazích může komunikace o něm váznout. Zkuste odhodit zábrany a říct si, co přesně od partnera chcete. Veďte jeho ruku tam, kde chcete, aby se vás dotýkala. Při sexu si můžete vzít na pomoc i různé erotické pomůcky, které vám orgasmus určitě přivodí. Skvělé jsou hračky, které stimulují klitoris na bázi podtlaku. Ty vás přivedou k orgasmu během chvilky.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: