UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to verš?

Slovo verš je nám všem velmi známé a mezi lidmi je docela proslulé. Přesto si ale pojďme zopakovat, co to ty verše vlastně jsou.
 
co-je-to-vers
 
 (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Verše. Slovo, které lahodí našim uším i srdci už jen svým významem. Verš je totiž něco, co se rýmuje. Příkladem takového verše může být například kočka - vločka, pes - les, nebo třeba mouka - fouká. Jistě víte, co mám veršováním na mysli. 

Veršů je tolik a můžete stále vymýšlet nové a nové. Já osobně jsem kreativní člověk, kterého baví vymýšlet různé veršovánky už odmala od útlého věku, ať už jsou kratší, nebo delší. 

A proč jsem si vlastně veršování tolik oblíbila? Má to jeden jednoduchý, ale úplně prostý důvod. Jsem kreativní člověk a ráda vymýšlím spoustu nových věcí, což je jedna věc. Věc druhá - verše mi pomáhají i pokud mám smutek, nebo třeba depresi. Funguje to tak, že ze sebe vydám všechny pocity na papír - ať už to jsou pocity, jako je úzkost, strach, nebo obavy, až po radost a euforii.

Pokud si zrovna nemáte s kým popovídat a jste tak nějak sami se sebou, verše vám mohou hodně pomoct. A kromě toho, že vám pomůžou, se ještě k tomu "vypovídáte" a bude vám lépe. To je nesmírně velké a překrásné kouzlo, které poezie a verše skrývají. A tím, že budete verše vymýšlet a skládat, se vám třeba může opravdu podařit složit báseň, která bude nádherná a zalíbí se mnoha lidem - co vy víte.

Co se týče mého oblíbeného typu poezie, jsou to zejména romantické balady, ať už mají špatný, nebo dobrý konec. A nebo také verše, které vám dodávají pocit radosti a vzbuzují ve vás opravdu velkou euforii. A že to některé verše od některých umělců opravdu umí velice dobře. A to je přesně smysl veršů. Správně napsaná poezie by ve vás měla vyvolat jakoukoliv emoci, ať už je to radost, obavy, nebo třeba smutek, záleží na tom, co je cílem sdělení autora čtenáři.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: