UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je materiál linon?

Linon je tkanina vyrobená ze 100% polyesteru. Linon se vyrábí z rayonu, což je celulózový produkt získávaný z bambusu nebo dřevní hmoty. Je považován za syntetické vlákno, protože není vyroben z přírodních materiálů, jako je bavlna nebo vlna.

co-je-material-linon
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Látka Linon je na dotek velmi měkká a má mírný lesk.
Linon se dodává v široké škále barev a vzorů, takže si můžete najít styl, který bude vyhovovat vašim potřebám při zařizování. Původně byla tkanina vytvořena jako náhrada hedvábí, ale od té doby se stala oblíbenou volbou pro čalounění a ložní prádlo. Tuto univerzální tkaninu lze použít v jakékoli místnosti v domácnosti, včetně kuchyní a koupelen.

Na co se používá tkanina Linon
Tkaniny Linon můžete použít tam, kde potřebujete měkkou a odolnou tkaninu. Lze je použít jako potahovou látku na sedací soupravy, křesla, otomany a na úpravu oken, jako jsou záclony a závěsy. Tkaniny Linon se také používají na výrobu ložního prádla, jako jsou přikrývky a peřiny, protože mají příjemný pocit na kůži, když na nich v noci spíte.

Jak se starat o tkaninu linon
Tkaninu Linon lze prát v pračce a sušit na nízkou teplotu. Tato tkanina se při praní ve studené vodě nesrazí, ale pokud se chcete srážení vyhnout, perte ji na šetrný cyklus ve studené vodě a sušte na nízkou teplotu. Linon lze žehlit s párou i bez ní, ale neměl by se žehlit na zadní straně látky, aby se zabránilo pomačkání. Protože je tkanina Linon vyrobena ze směsi bavlny a polyesteru, je vysoce odolná a nemačkavá. Vydrží opakované praní a sušení, aniž by ztratil barvu nebo tvar. Látky Linon se dodávají v mnoha různých barvách a vzorech, takže můžete najít dokonalý materiál pro jakoukoli místnost vašeho domova! Tkanina Linon se přizpůsobí všem typům dekorů a okamžitě dodá místnosti nový vzhled.

Vlastní zkušenost s tkaninou
Materiál používám už asi 3 roky a moc se mi líbí! Materiál je velmi odolný. I když musím přiznat, že když jsem ho kupovala poprvé, nemyslela jsem si, že bude tak odolný, jak se ukázalo. Dále se mi libí, jak přirozeně a svěže vypadají na záclonách, na povlečení, atd. Opravdu to prostor rozzáří!

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: