Jak napsat knihu?

Určitě jste si někdy říkali, jak napsat knihu. Teda nejspíše alespoň ti z vás, kteří ke psaní mají nějaký vztah a napsat a vydat knihu je jejich cíl. Napsat knihu není úplně snadná záležitost. Říkáte si proč? Hned z několika důvodů.

jak-napsat-knihu
 
Jak napsat knihu? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
První důvod: Musíte mít trpělivost

Ano, to je asi nejzásadnější bod z celého tohoto článku (troufám si to říct). K tomu, abyste mohli napsat knihu, musíte mít trpělivost. Je možné, že se vám to nepovede. Je možné, že budete nadávat, že nevíte, jak pokračovat v psaní. Vždy je ale dobré mít při takových věcech trpělivost, protože právě ta přináší nejvíce ovoce, jak se u nás tradičně říká.

Druhý důvod: Vaše představa 

I představy jsou důležité, takže pokud nemáte představu, jak psát a o čem psát, je důležité, abyste si to promysleli a utvořili ji. Právě představa a scénář jsou jedním z nejdůležitějších faktorů při psaní vaší knihy.

Třetí důvod: Sen - jdu si za svým cílem

Cílevědomost a houževnatost je v dnešní době opravdu důležitá vlastnost a jedině s těmito vlastnostmi to můžete někam dotáhnout. Svou pílí dokážete, že na to máte. Je potřeba se stále učit. Třeba se vám celá kniha napoprvé nepodaří napsat bez jakýchkoliv gramatických chyb a bude potřeba, aby vám je někdo opravil, což taky vyžaduje značnou energii, čas, trpělivost a chuť do toho, o čem sníte a za čím si jdete, investovat.

Čtvrtý důvod: Nechat si poradit


Není vůbec na škodu zajít za pár vašimi blízkými lidmi a požádat je o radu. Co si o vašem konečném výsledků sepsané knihy myslí, co by na ní změnili, co na ní naopak oceňují. Takové rady vám k vaší knize mohou přidat ještě více světla a toho, aby kniha byla co nejlepší. Každý to nemusí cítit a vidět jako vy a každý nápad se hodí a jak se říká v České republice- víc hlav toho víc ví a i toho víc vymyslí, takže si nechte poradit.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: