Kdo je to neteř?

Určitě jste již někdy v životě slyšeli slovo neteř. Co to znamená a kdo je to neteř? To se dozvíte v tomto článku. Když se řekne neteř, vybavíme si rodinu a rodinné vztahy. To znamená, že neteř je vlastně dcera sestry druhé sestry. Nevím, jestli jsem to vysvětlila dobře, ale snad ano.

kdo-je-neter
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Uvedu příklad. Mám jediného sourozence a to je moje sestra které bude letos patnáct let. Já jsem před pár dny porodila moji dceru a stala jsem se maminkou. A moje sestra je tedy teta mojí dcery a a moje dcera je neteř.

Zrovna nedávno nás přijela navštívit do Německa, kde žijeme s dcerou a přítelem. Byla to nádherná dovolená a moc jsme si ji užili. Shodou okolností se moje dcera narodila tři dny před narozeninami mé sestry a narodila se i ve stejný měsíc. Byla to obrovská náhoda a vlastně je to i vtipné. Od té doby, co dcerku mám, je můj život kompletně jiný. Řekla bych, že jsem začala úplně nový život. Ten život předtím byl sice také hezký, ale řekla a shrnula bych to tak, že až s narozením dcerky jsem se stala takzvaně "naplněnou". Je to prostě zázrak, který se ani nedá popsat. Mám pocit, že až se člověk stane rodičem, tak objeví smysl života.

Je sice pravda, že ze začátku to bylo i trochu těžší (protože každé začátky jsou těžké) a je pravda, že i to vstávání k novorozenému miminku je občas opravdu záhul, když se vám chce spát, ale stojí to za to. Ten dětský úsměv a spokojený výraz za to opravdu stojí. A i když si občas říkáte, že to nezvládáte, nakonec to stejně zvládnete a posunete se někam dál. Jen musíte přijít na to, jaký systém vám sedí, co sedí miminku, jak ho uspat a udělat všechno proto, aby bylo spokojené. Teď se to může zdát těžké to zjistit, ale časem na to stejně každá novopečená maminka přijde úplně sama a bude spokojená tak, jako miminko. Nevzdávejte se..

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu dekorace a doplňky do bytu: