UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je dobré na kašel?

Všichni moc dobře známe to období, kdy kolem nás chřipková epidemie proletí jako blesk a my se nakazíme. Máme rýmu, teče nám z nosu, kašleme, v těch horších případech máme navíc i teplotu. Proto jsem si pro vás v dnešním článku připravila tipy na to, co je dobré na kašel a na respirační onemocnění obecně. 

co-je-dobre-na-kasel

Co je dobré na dráždivý kašel?

Jak zatočit s kašlem a nachlazením

  • Cibulová šťáva - O cibuli obecně se ví, že dokáže zázraky.. Nejúčinnější je ale udělat si cibulovou šťávu a tu popíjet zhruba 2x - 3x denně. Kašel by potom měl hodně rychle ustoupit.

  • Dostatek tekutin (teplé čaje) - Nejlepší na kašel je být v teple a hlavně nepopíjet studené věci! Naopak teplé čaje pomáhají porazit kašel a lépe se tak zbavit onemocnění.

  • Sirupy na kašel - Existují dva typy kašle - suchý dráždivý a vlhký.  Podle typu kašle se pak volí druh léčiva - na suchý dráždivý kašel se doporučují léky na jeho utlumení (antitussika) a na vlhký naopak léky na podporu vykašlávání (expektorancia).

sportovni-vyziva

  • Zázvor - Zázvor obecně je kouzelník. Má v sobě hodně vitamínů a schopnost léčit onemocnění. Pro své silné protizánětlivé účinky je nepostradatelným pomocníkem při léčbě respiračních onemocnění.

  • Při teplotách Paralen a vypotit se - Pokud máte teplotu, je důležité se hlavně vyležet, vypotit a být v klidu. Ke srážení horečky a případně bolesti vám dopomůže Paralen.

  • Citronová šťáva - Citronová šťáva je přímo bohatým vitamínů. Citron si můžete dát buď do čaje a nebo samostatně citronovou šťávu vymačkat. Ta by vám také měla usnadnit a urychlit léčbu chřipky, kašle nebo rýmy.

  • Klíčem je zachovat si chladnou hlavu - Obvykle jsme všichni ve stresu, když jsme nemocní. Je ale třeba na tom najít i něco pozitivního - máme čas na ,,válení se", můžeme si pustit oblíbený film na Netflixu a pořádně se prospat.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: