Co je dobré na kašel?

Všichni moc dobře známe to období, kdy kolem nás chřipková epidemie proletí jako blesk a my se nakazíme. Máme rýmu, teče nám z nosu, kašleme, v těch horších případech máme navíc i teplotu. Proto jsem si pro vás v dnešním článku připravila tipy na to, co je dobré na kašel a na celkové onemocnění. 

co-je-dobre-na-kasel

  • Cibulová šťáva - O cibuli obecně se ví, že dokáže zázraky.. Nejúčinnější je ale udělat si cibulovou šťávu a tu popíjet zhruba 2x - 3x denně. Kašel by potom měl hodně rychle ustoupit.

  • Pít hodně tekutin (teplé čaje) - Nejlepší na kašel je být v teple a hlavně nepopíjet studené věci! Naopak teplé čaje pomáhají porazit kašel a lépe se tak zbavit onemocnění.

  • Pastilky proti bolesti v krku a sirupy na vykašlávání - Existují dva typy kašle - suchý dráždivý a hlenitý. Troufla bych si říct, že o něco horší je ten suchý dráždivý, kdy musíte prostě kašlat opravdu každou chvíli. Na kašel existují různé sirupy, které by měly účinkovat do několika dnů. Je ale nutné dodržovat i předchozí rady.

sportovni-vyziva

  • Zázvor - Zázvor obecně je kouzelník. Má v sobě hodně vitamínů a schopnost léčit onemocnění. Silný čaj ze zázvoru taky stojí za zmínku. Vypálí v těle všechny bakterie.

  • Při teplotách Paralen a vypotit se - Pokud máte teplotu, je důležité se hlavně vyležet, vypotit a být v klidu. Ke srážení horečky a případně bolesti vám dopomůže Paralen.

  • Citronová šťáva - Citronová šťáva je přímo nabitým zdrojem vitamínů. Citron si můžete dát buď do čaje a nebo samostatně citronovou šťávu vymačkat. Ta by vám také měla usnadnit a urychlit léčení chřipky, kašle nebo rýmy.

  • Klíč je zachovat si chladnou hlavu - Obvykle jsme všichni ve stresu, když jsme nemocní. Je ale třeba na tom najít i něco pozitivního - máme čas na ,,válení se", můžeme si pustit oblíbený film na Netflixu a pořádně se prospat.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá